iPhone цегла кирпич

Баг iPhone – отримуємо «цеглу» всього лиш змінивши дату :)

Користувачі Reddit виявили вельми цікавий баг в операційній системі iOS, який викликає незворотню відновленням прошивки поломку iPhone або інших мобільних пристроїв Apple (iPod, iPad). Якщо вручну поміняти системну дату [ви робите це на свій страх і ризик, ми знімаємо з себе будь-яку відповідальність за ці дії] на 1 січня 1970 року і перезавантажитись, то iPhone «зависає» на етапі відображення логотипу і більше не включається. Нагадаємо, що дата 1.01.1970 (+ час 00 годин ночі) використовується багатьма цифровими пристроями (в тому числі компютерами, смартфонами) як початок відліку часу, значення якого виражене цілим числом в мілісекундах, що пройшло з вищезазначеної дати.

Відновленню смартфона в цьому випадку не допомагає ні hard-перезавантаження (затиснуті Home + Power), ні перехід в режим DFU з подальшим оновленням прошивки. Єдине, що рятує айфон в даному випадку - ручне від'єднання акумулятора, що найчастіше неможливо без звернення у професійний сервіс. Проблемі піддаються всі версії iOS та iPhone, що працюють на процесорах A7 і новіших. На старих процесорах з 32-бітною архітектурою цього багу немає.

За словами деяких користувачів, переведення дати на 1 січня 1970 роки не викликало у них поломки. На Reddit висловили припущення, що причина в часових зонах (поясах) - віднімання різниці в часових поясах призводить до від'ємного значення змінної, що відповідає за час в системі. У користувачів в західній півкулі Землі часові пояси віднімаються від Грінвічського часу (UTC): наприклад, в Нью-Йорку час UTC -5. З цієї причини баг може не відтворюватися у користувачів східної півкулі, де часові пояси додаються до Гринвіцького часу. Так що у Вас, щасливі власники iPhone в Україні, ця бага швидше за все не пройде, радійте ;) (хіба примусово зміните часовий пояс на від'ємний). Хороший спосіб пожартувати з друзів у яких новенький iPhone – змінити дату і часовий пояс в їхньому апараті ;) Баг цілком виправний читай дальше..

Один користувач Reddit розповів, що йому досить було почекати кілька годин, поки процес включення остаточно не розрядить акумулятор, після чого телефон успішно включився і продовжував нормально функціонувати. Інші коментатори припустили, що варто почекати кілька годин, до тих пір поки значення змінної, що відповідає за час в системі, сама не стане позитивним. Згідно з деякими відгуками, в офіційних магазинах Apple співробітники не можуть виправити проблему і змінюють пристрої на нові.

Джерело: Reddit, TJ

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

 • Avatar Andrey Kravets (Автор)

  Компанія Apple таки признала існування «помилки 1970» про це повідомляється на офіційному сайті тех-підтримки пристроїв Apple
  apple error 1970

  Представники компанії не вдаються в деталі, однак відмічають, що після ручної зміни дати раніше 1970 року – пристрій iPhone, iPad, або iPod touch може не ввімкнутись після перезавантаження. Якщо таке сталось – представники Apple рекомендують звертатись в офіційні сервісні центри.
  Цю помилку пообіцяли виправити з свіжим оновленням iOS

 • Avatar Грицко

  Андрей, пиши по русски. Ниче не понятно )))

 • Avatar Andrey Kravets (Автор)

  Грицю, вчи українську мову, вчи поки не пізно)) Або не рипайся з своїм “не понятно” ;)

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.