Розблокування екрану iPhone

Новий спосіб обійти екран блокування на iPhone 6S І 6S Plus

Екран блокування на апаратах iPhone 6S і 6S Plus можна обійти, навіть якщо вони працюють під управлінням новітньої iOS 9.3.1. Захист можна обдурити за допомогою Siri, що дозволить атакуючому отримати доступ до списку контактів і фотографій жертви.

Якщо опис проблеми викликає легке дежавю – дивуватися не варто, у вересні 2015 року аналогічну вразливість в iOS 9 виявив іспанський дослідник Хосе Родрігес (Jose Rodriguez). Тоді Родрігес зауважив, що навіть якщо пристрій заблоковано, все одно можна викликати персонального асистента Siri і з його допомогою обійти захист.

Тепер Родрігес виявив, що обхід блокування як і раніше актуальний і його можна здійснити на iPhone 6S і 6S Plus з підтримкою 3D Touch. Проблема поширюється на всі пристрої, що працюють на базі iOS 9.2 і вище, включаючи iOS 9.3.1, що вийшла минулого тижня. Дослідник опублікував proof-of-concept відео, яке можна побачити нижче. Схема дій для експлуатації бага трохи змінилася, ось що потрібно зробити, щоб обдурити захист iOS:

  • Крок 1: заблокувати пристрій.
  • Крок 2: Викликати Siri і сказати «Search Twitter» («пошук по Twitter»).
  • Крок 3: Siri запитає, що шукати, потрібно відповісти «at-sign Gmail dot com» («@ gmail.com») або назвати будь-який інший популярний домен електронної пошти. Сенс в тому, що потрібно знайти твіти, що містять email-адреси.
  • Крок 4: Отримавши результати, натиснути на будь-який твіт з поштовою адресою.
  • Крок 5: Тепер використовуємо 3D Touch на email-адресу для виклику контекстного меню.
  • Крок 6: Вибрати «Create New Contact» («створити новий контакт»).
  • Крок 7: Тепер можна додати зображення, тобто переглянути всі зображення, що зберігаються на пристрої.

Якщо використовувати опцію «Add to Existing Contact» («додати до існуючого контакту»), також можна переглянути весь список контактів жертви.

Дослідник нагадує, що пора баг виправлені, а значить, будь-який, хто має фізичний доступ до смартфону, може дістатися до особистих даних. Родрігес в черговий раз радить всім відключати Siri на екрані блокування, це можна зробити в Settings> Touch ID & Passcode. Також можна закрити Siri доступ до фотографій, встановивши відповідну настройку в Settings> Privacy> Photos.

Варто відзначити, що Хосе Родрігес практично спеціалізується на подібні проблеми: дослідник придумує різні способи обходу екрану блокування починаючи з iOS 6.1.3 і iOS 7 beta.

За матеріалами журналу xakep.ru

Можливо вас зацікавлять подібні статті: