Eternal 5D диск

Технологія Eternal 5D дозволить записати на один диск всю історію людства і зберігати її до нескінченності

Група дослідників Саутгемптонського університету продовжує роботу над проектом «вічного» диска об'ємом 360 ТБ, перші згадки про який датовано 2013 роком. Нагадаємо, суть технології, іменованої Eternal 5D, полягає у використанні фемто- секундного лазера, що випромінює надзвичайно короткі імпульси досить інтенсивного світла, для запису величезних обсягів інформації на спеціальний багатошаровий диск з нано- структурованого кварцового скла.

Eternal 5D

Інформація записується у трьох шарах наноструктурованого кварцового скла в точках, віддалених одна від одної на відстань в п'ять мікрометрів. Зчитування даних здійснюється за допомогою пристрою, що поєднує в собі можливості оптичного мікроскопа і поляризаційного фільтра. Три роки тому дослідники, використовуючи цю технологію, записали в п'яти «вимірах» на кварцовий диск текстовий файл об'ємом всього 300 КБ. Тепер їм вдалося записати на кілька крихітних кварцових дисків фундаментальні праці людства: Загальну декларацію прав людини, основні роботи Ньютона по оптиці, Велику хартію вольностей і Біблію короля Якова.

міні диск Eternal 5D 360 ТБ

Ці диски характеризуються рекордно високою щільністю і теоретично можуть вміщати до 360 ТБ даних. Але це не єдина перевага розробки дослідників – вони також відрізняються небаченою зносостійкістю і довговічністю. Як повідомляється, диски без будь-яких наслідків витримують короткочасний нагрів до температури в 1000 градусів Цельсія і можуть зберігати дані 13,8 мільярда років при температурі в 190 градусів Цельсія. При звичайній кімнатній температурі дані можуть зберігатися до нескінченності.

Ця розробка повністю вирішує проблему зберігання так званих «холодних даних» і може виявитися досить корисною для обчислювальних центрів і організацій, які мають справу з величезними обсягами архівної інформації.

Зараз дослідники шукають виробничих партнерів для подальшого розвитку і комерціалізації розробки.

За інформацією gizmodo та phys.org

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.