Роль відео в SEO

Відео в SEO Переваги відеоконтенту

 1. Дослідження показують, що тематичні відеоролики на сайті позитивно впливають на конверсію і підвищують рівень довіри відвідувачів.
 2. Короткий відеоролик може дати користувачам більше інформації, ніж величезне простирадло тексту з купою фотографій і схем. Не зайвим буде і відео про ваші товари або результати робіт.
 3. Пошуковики включають в видачу відеоролики, якщо вони релевантні запиту. Відео в результатах пошуку може дати додатковий трафік на сайт, що є плюсом при просуванні.
 4. Розміщення відео — це дуже хороший спосіб збільшення середньої тривалості перегляду сторінки. Цей показник Google і «Яндекс» використовують при оцінці якості сайту. Як відомо, поведінкові фактори набувають все більшої важливості для ранжирування.

Як знімати відео?

При створенні відеоролика краще відразу орієнтуватися на високу якість (720p або 1080p), так як Youtube дає можливість користувачам з низькою швидкістю з'єднання з інтернетом вибрати якість гіршу, але якщо зі швидкістю все гаразд, людям набагато більше подобається чітка картинка. Є сенс встановити HD-якість за замовчуванням, якщо основна цільова аудиторія не знаходиться в регіонах з повільним інтернетом, і обов'язково відключити автозапуск — сайт не повинен видавати звуки і крутити відео без прямого запиту відвідувача (натиснення відповідної кнопки).

Не варто додавати на сторінку довгі відео — короткі ролики краще сприймаються користувачами, тому тривалі ролики краще всього розбивати на декілька частин (з описами). У цьому випадку на початку наступного ролика найкраще давати опис і посилання на попередню частину відео, а в кінці — на наступну, Youtube дозволяє це робити.

При виборі плеєра краще всього зупиниться на HTML5, а Flash використовувати як запасний варіант (мобільні пристрої Apple не підтримують Flash).

Як правильно розмістити відео на сайті

Найкращим способом вставки відео на сторінку є семантична розмітка — інформація стає більш доступною і зрозумілою для пошуковиків. Докладну інструкцію про розміщення відео з використанням спеціальної схеми VideoObject російською мовою можна почитати в офіційному хелпі «Яндекса», а повна інформація про синтаксис цієї схеми з прикладами коду представлена на офіційному сайті цього стандарту Schema.org.

Крім мікроданних при розміщенні відео можна використовувати звичайний HTML-код, але цей спосіб у порівнянні з першим має очевидні недоліки, пов'язані з індексацією відеоконтенту пошуковиками. Якщо ви все ж вирішили скористатися таким способом, то полегшити розміщення відео можуть спеціальні плагіни для поширених CMS. Наприклад, зручним рішенням для популярної системи управління контентом WordPress є доповнення Viper `s Video Quicktags або Video Embedder.

Інтеграція з соціальними мережами

Не варто забувати про соціальні мережі — в даний час це досить могутній інструмент для просування. Обов'язково встановіть соціальні кнопки, щоб користувачі могли легко — в один клік — ділитися вподобаним відео з друзями. Крім трафіку, іноді дуже істотного, це може внести вклад в загальний хід просування ресурсу.

Якщо ви використовуєте WordPress, то в установці соціальних кнопок вам можуть допомогти плагіни Digg Digg і Shareaholic. Розмістіть посилання на відео в ваших спільнотах і сторінках у соціальних мережах, попросіть друзів поділитися посиланням — використовуйте всі доступні методи розповсюдження відео.

Який відеохостинг вибрати?

Найбільш популярним і відомим є сервіс YouTube. Він дозволяє завантажувати відеоролики HD-якості тривалістю не більше 15 хвилин, але це обмеження можна легко подолати — достатньо підтвердити, що акаунт знаходиться під вашим контролем за допомогою мобільного телефону або іншим способом. Також на YouTube відмінно реалізовані соціальні функції — користувачі можуть залишати коментарі, ставити лайки і підписуватися на канали користувачів. Жорсткий контроль модераторів не залишає глядачам шансу побачити ролик з адалт-вмістом або іншим контентом, що суперечить чинному законодавству.

Ще одним популярним місцем для розміщення відеофайлів є Vimeo. Він також підтримує HD, а серед його переваг приємний інтерфейс і майже повна відсутність реклами. Vimeo також має досить простий механізм інтеграції відео з іншими ресурсами.

Серед російських відеохостингів домінує сервіс RuTube, який являє собою спробу створення копії популярного YouTube. Даний ресурс використовує Flash для відтворення відео, що може виявитися істотним мінусом при деяких завданнях. Також існує обмеження на завантажувані відео — їх розмір не повинен перевищувати 300 мегабайт. Серед очевидних недоліків RuTube — велика кількість нав'язливої реклами і повільна робота.

Ще одним популярним місцем для розміщення відеофайлів в рунеті є Видео@Mail.Ru. Він підтримує завантаження роликів у високому розширенні і має широкі можливості для реклами та просування. Серйозний недолік цього ресурсу — велика кількість реклами, яка дратує багатьох користувачів. Популярність цього відеохостингу пояснюється тим, що він більшою мірою орієнтований на спілкування користувачів — присутня можливість залишати коментарі і ставити оцінки.

Оптимізація і просування відео

Перш за все необхідно правильно оформити відеоролик при розміщенні на хостингу. Title обов'язково повинен включати в себе основне ключове слово. Опис відео має бути унікальним і лаконічно відображати зміст ролика. Наприклад, на YouTube опис ролика може бути досить довгим, але якщо не натискати кнопку «Розгорнути», то видно лише перші 140 символів. Тому саме вони повинні включати основні ключові фрази і розповідати користувачеві про ролик. Також ця поле відмінно підходить для зазначення посилання на сайт — користь від такого кроку очевидна.

Також YouTube дозволяє окремо вказувати ключові слова для ролика. Просто введіть побільше слів через кому, які безпосередньо відносяться до відео. Сервіс має вбудований підбирач ключових слів, але він не такий ефективний як інші способи. У цьому випадку можна скористатися звичним wordstat.yandex.ru, але при цьому треба враховувати, що запити можуть мати різну популярність в «Яндексі» і YouTube.

При розміщенні відео на сайті треба обов'язково подбати про його індексацію, тому для спрощення сканування для пошукових роботів створюється спеціальна карта сайту. Google дає докладні інструкції зі створення файлу sitemap.

Висновок
При розміщенні відеороликів на сайті необхідно пам'ятати про їх оптимізацію, щоб вони теж могли приносити додатковий трафік і потрапляти в пошукову видачу. Але не можна забувати і про вміст — відео повинне представляти інтерес для користувачів. Використовуйте різні ідеї для зйомок, робіть привабливі заголовки, залишайте користувачам можливість обговорення.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

https://zinchukseo.com/ - продвижение и раскрутка сайта в поисковых системах

Коментарі

 • Avatar ihor

  seo і логотип сайту прописаний через img а не через h1. дивно, хіба ні?

 • Avatar Andrey (Автор)

  А що тут дивного? Де прописано, що логотип сайту має бути обов’язково в h1?
  Натомість h1 присутній у заголовку статті ;)

 • Avatar Василий

  Як кажуть, я художник, я так бачу. Автору сайта так подобається більше. Дійсно, яка різниця?

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.