Дослідження факторів ранжування за 2013 рік

Компанія Searchmetrics опублікувала серйозне масштабне дослідження факторів ранжування Google, яке включає безліч цікавих фактів. Незважаючи на те, що воно проводилось для американської видачі, українським оптимізаторам і власникам сайтів ці знання теж знадобляться. Давно відомий той факт, що практично всі нові чинники ранжування Google вводить в англомовній видачу, і лише потім вони з'являються в інших. Таким чином, дане дослідження може пролити світло на майбутнє українського сегменту Google та інших пошуковиків.

Як і минулого року, це дослідження пов'язане з визначенням і оцінкою факторів, які відрізняють топові сайти від сайтів, розташованих нижче в природній видачі. Іншими словами, завдання дослідження — визначити кореляцію між факторами ранжування і позиціями сайту в пошуковій видачі.

Цього року до уваги приймалося набагато більше факторів, ніж у 2012. Метою дослідження була відповідь на запитання: «Що спільного у сторінок, які добре ранжує Google, і що відрізняє їх від гірше ранжированих?».

Які фактори ранжування відіграють роль?
Дослідження факторів ранжування У цьому списку наводяться усі чинники ранжування, які аналізувались і видались значущими. Автори представили відношення між пошуковою видачею Google і різними факторами, що впливають на неї, за допомогою кореляції Спірмана — високий позитивний коефіцієнт присутній у фактора в тому випадку, якщо добре ранжируються сторінки що мають цей параметр (або мають його в більшій мірі), а погано ранжируються ті сторінки, що не мають його (чи мають меншою мірою). У звіт на цей раз увійшли не тільки зміни в старих показниках, а й багато нових.

Ключові аспекти ранжування 2013 року

 1. Домени і посилання з ключовиками втратили значимість.
 2. Бренди — виключення з багатьох правил.
 3. Соціальні сигнали продовжують дуже добре корелювати з ранжируванням.
 4. Хороший контент завжди важливий: це ознака якості сайту!
 5. Кількість зворотних посилань як і раніше має величезне значення.
 6. Технології, що використовуються на сторінці, залишаються однією з основ.

1. Домени і посилання з ключовиками стали менш важливі
Важливість ключових слів в URL/домені зменшилась в порівнянні з 2012 роком.

важливість доменів і посилань з ключовиками

У дослідженні ці два фактори зайняли більш скромне місце в порівнянні з минулим роком, так як наявність ключових слів в URL та/або домені стало менш важливим. Це також впливає на зворотні посилання, коли мова йде про анкори. Так що, схоже, дні «активної оптимізації ключовиками» позаду. Тепер Google надає набагато більшого значення природності посилального профілю. Посилання, переповнені ключовиками, втратили колишню значимість і можуть навіть — якщо перестаратися — чинити негативний вплив, наприклад, коли Google оновлює свій алгоритм, додаючи в нього елементи знецінення «поганих» посилань.

Входження ключових слів у ім'я домену — EMD — досі часто використовується оптимізаторами в рунеті. І не даремно, адже цей фактор до кінця не втратив свою роль в ранжуванні. У 2010-2011 роках він мав величезний пріоритет при формуванні видачі, проте з часом його вплив помітно зменшився, що цілком закономірно, адже, як правило:

 1. Великі компанії прагнуть розвивати бренд в цілому, тому в ім'я домену прагнуть включати назву бренду. Сайти таких компаній часто помітно якісніші за інших. І звичайному відвідувачу вони будуть цікавіші за багатьма параметрами, ніж дрібні конкуренти.
 2. Оптимізатори масово створюють сайти-сателіти з EMD, «заточені» під певні ключовики, з метою просування по них в ТОП. Якість таких сайтів найчастіше далека від ідеалу. У міру еволюціонування алгоритмів ПС і все більшого врахування поведінкових сигналів такі сайти поступово опускаються у видачі.​​

Як наслідок, вплив даного чинника в Google неухильно знижується. Особливо пильно пошуковик почав ставитися до:

 • EMD без певного бренду;
 • молодих сайтів з ключовиками в імені домену;
 • складовим EMD з трьох і більше слів.

У «Яндексі» даний фактор досі залишається актуальним. Найбільший ефект дає точний збіг імені з ключовою фразою. Трохи менш значимо — входження ключового слова в піддомен, однак другий спосіб компенсується іншою перевагою — безкоштовним створенням безлічі піддоменів для окремих категорій сайту і подальшою їх перелінковкою між собою. У підсумку всі піддомени сайту допомагають у просуванні один одному. Згідно з дослідженнями, при грамотній реалізації такі сайти міцно займають свої позиції в топах.

2. Бренди — виключення з багатьох правил
Торік бренди займали привілейоване становище. Те ж саме спостерігається і цього року: до брендів — і їх сайтів — пошуковики, схоже, застосовують інший підхід, ніж до інших доменів. Наприклад, Google дозволяє брендам мати більше зворотних посилань з назвою бренду в одному анкорі — те, що називається «брендовими посиланнями» — без негативних наслідків для рейтингу.

Під брендами можна розуміти великі відомі компанії з багаторічною історією і суттєвими рекламними бюджетами. Було б дивно, якби подібні компанії, часто лідери своєї ніші, займали нижчі позиції в пошуку. У ТОПі, як і в бізнесі, виживає найсильніший. Великі компанії більш стійкі на ринку і, отже, мають високі позиції в ТОПі. Але це не означає, що для решти компаній місць в ТОПі немає.

Як правильно зауважив Олександр Садовський в інтерв'ю на SearchEngineLand, є дві основні стратегії просування:

 1. Займати ТОП по найбільш високочастотних запитах. Це битва бюджетів і часто справа великих компаній. Битва бюджетів — одна з основних причин слабкої ротації сайтів у верхівці SERP по висококонкурентних запитах.
 2. Займати ТОП по величезній кількості низькочастотних запитів. У таких випадках конкуренція мінімальна, і якісні сайти з легкістю займають лідируючі місця. Після чого, стаючи крупнішими, вони отримують можливість займати високі позиції по висококонкурентних запитах.

Все це справедливо і добре простежується в комерційній видачі — як в «Яндексі», так і в Google. За некомерційними запитами в ТОП потрапляють сайти з мінімальними фінансовими та трудовими затратами.

3. Соціальні сигнали продовжують дуже добре корелювати з ранжируванням
З часом ця тенденція залишається позитивною — і цього року дослідження підтвердило тренд, що виник на початку 2012 року: топові URL мають безліч соціальних сигналів — лайків, перепостів, твітів, «+1». З одного боку, це означає, що активність в соцмережах продовжує зростати, з іншого — що контент, який часто отримує перепис, позитивно впливає на рейтинг.

Але все не так просто, як здається. Соціальні сигнали не є такими універсальними, як наприклад, зовнішні посилання. Існують сфери бізнесу, які завжди слабо обговорюються і не оцінюються людьми: в інтернеті, в спілкуванні людей, в пресі і т.д. До них, наприклад, можна віднести послуги b2b–сегменту і товари, що не мають масового попиту в реальному житті. І навпаки, популярні пропозиції обговорюються в соціальних мережах часто і активно. Зрозуміло, що сайти які розраховані на ринки масового попиту, будуть схильні до впливу соціальних сигналів більше, ніж сайти вузької спеціалізації. Традиційно некомерційний сегмент схильний соціальної спекуляції.

Всі соціальні сигнали можна розділити на два типи:

 1. Оцінки — це різні механізми, що дозволяють проголосувати за (або проти), наприклад, лайки в Facebook.
 2. Розповсюдження — механізми, що дозволяють публікувати інформацію з сайту в соціальній мережі, наприклад твіти в Twitter.

Ефект, який можна очікувати від соціальних сигналів:

 1. Приплив відвідувачів, що прийшли із соціальних мереж по засобах поширення. Часто такі відвідувачі лояльні і мають мотивацію до замовлення товару або послуги на сайті.
 2. Вплив на поведінкові фактори ранжування сайту за рахунок припливу користувачів із соціальних мереж.
 3. Природний вплив посилань з соцмереж на алгоритми посилального ранжування в пошукових системах.
 4. Вплив на соціальні чинники ранжирування в пошукових системах.

З активним зростанням числа користувачів в соціальних мережах, який зараз спостерігається, ми можемо бути впевнені, що соціальні сигнали будуть набувати все більшого значення.

Слід зазначити, що спроби неприродного впливу на соціальні сигнали (накрутки) не впливають на позицію сайту в пошуку і не призводять цільових відвідувачів. Позитивний ефект варто очікувати тільки від природної поведінки реальних користувачів соціальних мереж, що побували на вашому сайті.

4. Хороший контент завжди важливий: це ознака якості сайту!
Для аналізу характеристик контенту було взято значно більше факторів, ніж торік.

Хороший контент

Майже всі контентні фактори показують позитивну кореляцію з хорошим ранжуванням. Крім того, вони в порівнянні з попереднім роком  зазнали часткових змін. Добре ранжуються URL-и які мають більше тексту (до деякої міри) і велику інтеграцію в медіа в порівнянні з 2012 роком. Хороша організація внутрішньої перелінковки також служить важливим показником якості.

Для розуміння впливу контенту на ранжування необхідно розібратися, для чого він потрібен пошуковикам:

 1. Для підбору документа, що має максимальну релевантність пошуковому запиту.
 2. Для вирішення завдання користувача, який вводить в рядок пошуку свій запит. Завдання можуть бути наступні: щось купити, щось дізнатись, розважитись і т.д. Пошукова система прагне знайти сайти, які вирішать завдання найкращим чином. Але передбачити, який сайт впорається краще, практично неможливо. Ясність вносять поведінкові фактори.

Підводячи підсумок, ми бачимо, що контент впливає не тільки на релевантність сторінки запиту, а й на поведінкові фактори. Все це робить його якість одним з основних чинників ранжування сайтів.

5. Кількість зворотних посилань як і раніше має величезне значення
Зворотні посилання залишаються однією з найважливіших SEO-метрик. У цьому плані мало що змінилося за останні кілька років: сайти з великою кількістю зворотних посилань ранжуються краще, і цей рік не виняток. Однак фактори, відповідальні за цю метрику, схильні еволюціонувати: тепер важлива не тільки кількість посилань, але в значній мірі і їх якість! Нормативний профіль сьогодні є своєрідною сумішшю з самих різних факторів.

Що стосується посилань — вони як і раніше грають величезну роль, але тепер до їх вибору варто підходити ще ретельніше . Дійсно, більшість сайтів, що займають ТОП, мають якісний і об'ємний контрольний профіль. Але тепер ще більшого значення набуває природність — посилань з точним входженням ключовиків, як правило, буває не більше 20%. Решта — безанкорні посилання ( наприклад, «тут», «там» , «на сайті», ім'я домену, назва компанії), посилання–картинки, з атрибутом nofollow, що складаються з зв'язки бренд + анкор і т.д. Такі посилання виглядають максимально природно і значно допомагають у просуванні. Крім того, є ще одна важлива умова — вони повинні вести на максимальну кількість різних внутрішніх сторінок сайту. Чим сильніше розподіл по внутрішніх сторінках — тим природніше виглядає ваш набір беклінків .

6. Технології, що використовуються на сторінці, залишаються однією з основ​
Внутрішні характеристики сторінки, що відображають технічну частину структури сайту, довгий час є однією з основ успішного ранжування — і тут нічого не змінилося. Більш того, сторінка повинна відповідати певним технічним критеріям не для того, щоб добитися високих позицій у видачі, а просто для того, щоб не втратити рейтинг, як втрачають його ті, хто цим критеріям не відповідає. Таким чином, оптимізація внутрішніх чинників — необхідна попередня умова хорошого ранжування в пошукових системах.

Технології, що використовуються на сторінці

З еволюцією алгоритмів, пошуковики стали пильніше ставитися до внутрішніх чинників. Якщо раніше швидкість завантаження сторінки, щільність і розташування ключових слів і мета- теги були чи не єдиними значущими факторами, то тепер до них додалася безліч нових. Зараз слід звертати увагу на зовнішній вигляд документу — не вітаються величезні «простирадла» тексту і довгі заголовки. Важливо грамотно структурувати контент, використовувати лаконічні релевантні заголовки і розбавляти текст відеороликами та ілюстраціями. Щонайменше це обов'язково позитивно вплине на поведінкові фактори.

Контекст дослідження
Пошукові системи працюють з алгоритмами, щоб оцінити сайти за їх тематикою і релевантністю. На основі цього пошуковики організують всі сторінки в пошукову видачу, прагнучи запропонувати користувачам результат, максимально відповідний їхнім запитам. Критерії цієї оцінки і подальшого розподілу у видачі в сукупності називаються факторами ранжування. У зв'язку з цим слід враховувати різницю між кореляцією і причинно- наслідковим зв'язком. Автори нічого не стверджують про причинно -наслідковий зв'язок між факторами і рейтингом, вони аналізують кореляцію, відношення між фактором і рейтингом. З метою проведення даного дослідження були взяті докладні дані про такі кореляції, які дозволили проаналізувати фактори ранжування Google у США в 2013 році,  а також порівняти їх з факторами ранжування 2012 року.​

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

 • Avatar цук

  а де посилання на http://seopult.ru/subscribe.html?id=175

 • Avatar Andrey (Автор)

  Ну, раз на те пішло — на сайті сеопульта я теж щось не бачу посилання на http://www.searchmetrics.com/en/services/ranking-factors-2013/

 • Avatar Pryshyykobyluhvist

  мабуть “ранжируються” не дуже вдале слово

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.