Finance UA

Через «підозрілі» доходи банк вправі заблокувати Вам картку

Українцям почали блокувати карткові рахунки при виявленні підозрілих доходів. Люди можуть несподівано для себе виявити, що їх платіжна картка заблокована, причому на законних підставах. Такі дії в НБУ пояснюються боротьбою з тероризмом і незаконним відмиванням грошей. Про це повідомляє ресурс «Сегодня». В першу чергу це, як виявилось, зачепило фрілансерів – людей, що надають різноманітні послуги не офіційно.

«Я працюю фрілансером, в одному з банків у мене відкритий рахунок, на який мої замовники перераховують гроші за роботу, іноді це великі суми - близько $ 1000, — розповів Ярослав К. – Днями я отримав з банку лист, в якому сказано, що відповідно до вимог НБУ, мені необхідно протягом 10 днів пройти процедуру ідентифікації клієнта. Для цього я повинен підійти з паспортом до найближчого відділення банку і відповісти на ряд питань. Мені приховувати нічого, але я ж міг і не заглянути в поштову скриньку або лист міг потрапити в спам, і я б його не помітив. А через 10 днів мою картку заблокують!»

У банку, який відправив лист, відповіли, що з червня 2015 року НБУ вимагає від них щорічно перевіряти дані клієнтів (постанова №417 «Про затвердження положення про здійснення банками фінансового моніторингу») і підтвердили, що при неявці рахунок заблокують і розблокують тільки після особистого спілкування з його власником. Те, що йде така перевірка, підтвердили ще в декількох банках.

Як роз'яснили в прес-службі НБУ, активний моніторинг пов'язаний з тим, що в останні місяці стали активно використовуватися схеми з переведення в готівку незаконних грошей через фізичних осіб. Наприклад, співробітники фірми масово отримують матеріальну допомогу в сумі 20-30 тис. Грн або благодійний фонд несподівано починає допомагати сотням людей, перераховуючи їм по 3-5 тис. Грн. Щоб припинити цю діяльність, НБУ зажадав від банків провести ідентифікацію клієнтів, і першими під підозру потрапили фрілансери, а не ті, хто має постійне місце роботи.

«Це європейська практика, там кожен банк знає своїх клієнтів. Причому ми тепер вимагаємо від банків не тільки повідомляти НБУ і службі фінмоніторингу про підозрілі банківські операції, а й відразу ж ці операції зупиняти», – кажуть в прес-службі НБУ.

За словами президента Украналітцентру Олександра Охріменка, комерційні банки почали активніше виконувати постанову НБУ №417:

«Ця вимога Асоціації з ЄС, а останнім часом і МВФ, спрямована на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Нацбанк дав банкам час на підготовку і тепер вимагає результатів. У банку беруть анкету клієнта і перевіряють його платежі за певним стандартом. Якщо бачать, що платежі викликають питання, наприклад, проходять рідко, але на рахунок приходять або з нього йдуть великі суми, або платежі приходять тільки від юридичних осіб, то клієнта викликають в банк, щоб уточнити операції, а заодно і перевірити його дані».

Як бачимо – НБУ продовжує танцювати під дудку МВФ, все заради отримання чергових траншів. А страждають, як завжди, прості люди. Рухаємось до Асоціації з ЄС.

Джерело: інтернет видання «Сегодня»

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.