Просування відео на YouTube

Просування відео на YouTubeВідеоролики можна зустріти практично скрізь, і це не дивно — часто з їх допомогою набагато легше передати інформацію користувачам, ніж звичними зображеннями і текстом. Розміщувати такий контент є сенс не на сайті, що просувається, а на найбільшому хостингу для відео — YouTube.

Чому саме YouTube?

Відеоролик можна розмістити безпосередньо на сайті (на своєму віртуальному хостингу), щоб трафік не йшов на YouTube. Але тоді доведеться змагатися з цим ресурсом в пошуковій видачі. Крім того, YouTube володіє пропускною здатністю, достатньою для мільйонів показів, причому одночасних.

Розміщуючи ролики на YouTube, ви отримуєте якісні посилання з опису відео на свій сайт, причому з авторитетного ресурсу. За ним також можна зібрати трафік — багато користувачів клацають по посиланнях для переходу на сайт.

Як влаштований YouTube

YouTube є найбільшим хостингом для відео, щодня кількість переглядів перевищує 4 мільярди, що робить його одним з найпопулярніших сайтів у світі — за версією Alexa.com в загальному рейтингу він посідає третє місце.

Для завантаження відео на YouTube необхідно створити акаунт, що можна зробити двома способами: завести його безпосередньо на цьому сайті або прив'язати його до облікового запису в Google, якщо вона вже є. Після цього можна завантажувати свої відеоролики. Інші користувачі мають можливість підписатися на ваші оновлення, тобто стати глядачами вашого каналу.

Також будь-який користувач YouTube може натиснути кнопку «Подобається» або «Не подобається», що буде відображено в блоці під самим відео. При натисканні «Подобається», це відео з'являється в розділі «Фід» того користувача, який використовував кнопку, тобто його передплатники зможуть побачити посилання на ролик в своїй стрічці. Також на YouTube реалізована можливість додавання коментарів до відео і їх оцінки. Цікаво, що можна прокоментувати ролик не тільки в звичному текством форматі, але і на відео — ця функція називається відеовідповідь. Додати його можна трьома способами: записати відповідь з вебкамери, додати нове відео або вибрати в якості відповіді одне з уже завантажених.

На сторінці самого відеоролика праворуч виводяться схожі відео, вони підбираються за співпадаючими ключовими словами, назвою та багатьма іншими параметрами. Користувачі часто клікають на ці відео, щоб продовжити пошуки. Тобто якщо ваше відео буде виводитися в списку схожих, то є шанс «примазатися» до слави популярного ролика і отримати трохи трафіку. Раніше на YouTube була можливість додавання інших користувачів у друзі, але пізніше розробники в функціоналі залишили тільки підписки на канали.

«Внутрішня» оптимізація відеоролика на YouTube

Очевидно, що для успіху недостатньо лише зняти якісне відео, його треба правильно оформити, щоб воно адекватно виводилося в результатах пошуку. Отже, найбільш важливі наступні фактори:

 • Назва — крім того, що вона має відображати суть відеоролика і містити одне з ключових слів, вкрай бажано, щоб назва була привабливою для людей. Користувач при першому погляді на назву ролика повинен вигукнути: «Це саме те, що я шукав!» І клікнути по ньому для перегляду :)
 • Опис — складіть його з використанням ключових слів, зробіть привабливим для користувачів, тобто за всіма канонами звичайного текстового контенту. Його довжина може бути будь-яка, але без розгортання блоку видно лише близько двохсот символів. Опис — це якраз те поле, де можна розгулятися оптимізатору, саме тут варто поставити посилання на ваш основний сайт і створити такий текст, повз який без захоплення не пройдуть ні користувачі, ні пошукові роботи.
 • Ключові слова — є найважливішим чинником при ранжируванні відео. Додайте ті ключовики, які мають відношення до відео, це допоможе користувачам знайти саме те, що вони хочуть.
 • Транскрипція — вона також відіграє помітну роль в ранжуванні. Справа в тому, що з деяких пір в YouTube з'явилася функція розпізнавання мовлення та автоматичного складання субтитрів. Здавалося б, при чому тут оптимізація? Але саме цей текст використовується пошуковими роботами, так що не можна випускати ще одну можливість при просуванні відео. YouTube покищо жахливо розпізнає мову, тому краще скласти субтитри своїми силами, при цьому не забуваючи про ключові слова.
 • Канал — у кожного відео набагато більше шансів потрапити в ТОП, якщо воно завантажене не одне, а їх декілька. Тобто пошукові роботи розглядають канали в цілому, і якщо в рамках одного з них знаходиться декілька відео схожої тематики та змісту, то пріоритет буде на їхньому боці.

«Зовнішня» оптимізація YouTube каналу

Давайте дивитися в правді очі: навіть якщо ви послідуєте усім наведеним вище порадам, то напевно знайдуться відеоролики, які будуть ранжуватись вище і набирати перегляди тисячами. Тут можна провести аналогію з сайтами — навіть при прекрасній внутрішньої оптимізації, але без зовнішніх посилань практично неможливо пробитися в ТОП по конкурентних запитах.

Щоб домогтися визнання у користувачів, треба збільшити аудиторію. Як це зробити? Тут можна використовувати безліч відомих прийомів. Задійте всі доступні ресурси, які допоможуть показати відео великій кількості людей. Для цієї мети підійдуть блоги, соціальні мережі, посилання на форумах та інші подібні способи. Якщо ваш ролик дійсно класний, то користувачі обов'язково будуть натискати лайки і робити перепост. Все це відстежується внутрішніми алгоритмами YouTube, в тому числі і вбудовування відео на інших ресурсах.

Досить цікаві сервіси для збільшення кількості переглядів на соціальних платформах. Суть їх роботи полягає у своєрідному обміні переглядами. Схема така, після реєстрації і додавання свого відео ви повинні подивитися чужі, щоб заробити кредити, які потім можна обміняти на перегляди для свого ролика. Одним з таких сервісів є PumpYT.

Певну роль в ранжуванні відіграють користувацькі фактори. Якщо користувачі дивляться перші 10 секунд ролика і закривають вікно або переходять до іншого, то це ясний сигнал YouTube про те, що відео недостатньо хороше.

Численні експерименти довели, що на ранжирування відео в YouTube роблять помітний вплив зовнішні посилання. Тобто тут діє приблизно той же принцип, що в і звичному просуванні сайтів.

Яким чином ще внутрішні алгоритми YouTube можуть оцінити ваше відео? Відповідь проста — по відгуках користувачів. Чим більше коментарів і відеовідей, тим вище в рейтингу буде ролик. Шукайте способи залучити користувачів, але не вдавайтеся до спаму — такі коментарі легко виявляються і створюють проблеми при просуванні.

Платне просування відео

Якщо ніяк не виходить збільшити кількість переглядів, то можна скористатися платним способом просування відео, який пропонує сам YouTube. Для цього в основному меню над самим роликом треба вибрати пункт «Просування» і відкрити блок налаштування реклами.

Просування засноване на системі контекстної реклами Google AdWords з деякою поправкою на YouTube. Є два варіанти показу оголошень:

 • In-stream — короткий фрагмент в полі показу відео перед переглядом іншого відео, яке є майданчиком для вашого оголошення;
 • In-display — на початку правої колонки зі схожими відео.

На цьому ж етапі вам необхідно вказати планований бюджет кампанії, вибрати тип оголошень і зробити налаштування таргетингу. Далі треба ввести заголовок і опис і перейти безпосередньо до запуску реклами через акаунт AdWords.

Крім просування відео засобами YouTube існують інші методи. Наприклад, можна просто купити передплатників на канал, подібні послуги досить широко пропонуються в мережі. Це не тільки збільшує кількість переглядів, але і стимулює інших користувачів до підписки — вони охочіше додають популярні канали в свою стрічку.

Залучення трафіку на основний сайт

Найпростіший спосіб направити потік відвідувачів YouTube на основний сайт — поставити посилання в описі ролика. Причому бажано розміщувати його на початку тексту, щоб воно не виявилось в прихованій частині опису, бо далеко не всі користувачі натискають кнопку «Розгорнути».

Також функціонал YouTube дозволяє додавати клікабельні примітки прямо у вікно відео. У них якраз можна ставити посилання на сайт. Щоб встановити такі позначки, достатньо зайти в розділ «Анотації».

Ще один спосіб збору трафіку — так звані водяні знаки. Реалізувати таке рішення просто — практично в будь-якому редакторі у відеоряд ролика досить вмонтувати посилання на основний сайт. Зацікавлені користувачі активно користуються цим. Перевага цього методу в тому, що навіть при вбудовуванні відео на сторонніх ресурсах, де не відображається опис ролика з посиланням як при перегляді на YouTube, користувачі бачать URL. Таким же способом можна розмістити логотип компанії або бренду на відео.

Висновки
YouTube дає відмінні можливості не тільки для розміщення відеоконтенту, але й для залучення трафіку на ваш сайт. Принципи просування досить прості — основне значення при пошуковій оптимізації відео має контент та його оформлення. Також обов'язково варто приділяти увагу  активності  користувачів, так як вона враховується при ранжуванні.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

 • Avatar Мар"яна

  Цікавить просування каналу

 • Avatar Володимир

  Дуже цікава та актуальна тема. Дякую за корисну інформацію.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.