Оптимізація відео

Нові технології в оптимізації відео

Думки багатьох експертів сходяться на тому, що відеоконтент з часом буде відігравати все більшу роль у маркетингу, залучаючи потенційних клієнтів. Вже зараз багато хто переконався, що цей спосіб реально працює, тому варто приділити увагу оптимізації відео. Я уже згадував про просування відео і його використання для залучення трафіку, але технології не стоять на місці — з'являється багато нових можливостей, про них в цій статті ми і поговоримо.

Ключові слова у відео
Відносно недавно в YouTube з'явились автоматичні субтитри, які працюють за принципом розпізнавання голосу. Ви можете включити їх практично в будь-якому відео, натиснувши на відповідну кнопку.
Поки їх якість далека від ідеалу, але з часом ситуація буде змінюватись, і вони стануть якіснішими. YouTube зараз є одним із сервісів Google, тому пошуковик використовує ці дані при ранжуванні, тобто тексти автоматичних субтитрів індексуються пошуковими роботами. Google за частиною запитів може включати відео в результати пошуку, а це вже непоганий шанс просунути в ТОП своє відео. Це означає, що на першу сторінку SERP можна потрапити навіть не маючи власного сайту.

Як показує практика зарубіжних оптимізаторів, для ефективного просування відео ключові слова повинні бути не тільки в описі, але і в самому ролику. Якщо ви записуєте відео з промовою, то обов'язково проговорюйте їх — павуки Google їх почують і розпізнають. При цьому можна використовувати практично той же підхід, що і при оптимізації текстів.

Шпигуйте за конкурентами
Часто складаються такі ситуації, коли ваше відео відповідає всім нормам оптимізації, але ніяк не може зайняти вигідні позиції в пошуку YouTube або Google. Так як алгоритми ранжування суворо засекречені, і розгадати потрібні формули дуже складно, то можна скористатися одним із старих методів оптимізації — проаналізувати конкурентів.

Уважно придивіться до тих роликів, які знаходяться вище вашого, і спробуйте оптимізувати свій. Наприклад, порахуйте кількість ключовмків в субтитрах та описі і зробіть у своєму відео стільки ж або трохи більше входжень. Також корисно ще перед зйомкою і завантаженням відео проаналізувати тих конкурентів, з якими вам доведеться боротися за позиції у видачі. Можливо ви знайдете слабкі місця або помилки, яких можна буде уникнути.

Просування засобами YouTube
Поки просування відеороликів за допомогою YouTube Advertise доступно тільки в США і Канаді, але розробники обіцяють запуск цього сервісу і в інших країнах. Проте вже зараз можна скористатися системою AdWords для реклами своїх відео. Для цього достатньо лише завести там аккаунт і створити кампанію на сторінці adwords.google.com/video.

Налаштування гранично прості — потрібно лише визначитися з таргетингом і бюджетом, а потім вказати те відео, яке ви збираєтесь рекламувати. Ціна такого просування залежить від багатьох факторів, але в середньому цілком доступна для багатьох користувачів. Також варто відзначити те, що ви будете платити тільки в тих випадках, коли інші користувачі будуть дивитись ролик.

Реклама може розміщуватись в чотирьох форматах TrueView:

  • In-Stream — на початку, середині або кінці ролика, тобто подібно телерекламі. Користувачі самі вирішують дивитись чи не дивитись ваше відео;
  • In-Slate — оголошення показуються перед партнерським відео;
  • In-Search — реклама відображається у шапці або правій частині пошуку;
  • In-Display — у цьому разі оголошення розміщуються поряд з іншими роликами.

Поширені помилки
Власникам багатьох відео не подобається, коли після завершення перегляду ролика YouTube пропонує користувачам подивитися ще 12 інших. З великою часткою ймовірності там виявляються відео ваших конкурентів. Тому деякі рекомендують користуватися однією хитрістю — додавати до ролика зайву хвилину, щоб глядачі закривали вікно після перегляду, не чекаючи появи посилань на інші відео. Але це рішення сумнівне — воно може зіграти злий жарт і взагалі відлякати можливих глядачів. Користувачі перед переглядом звертають увагу на тривалість ролика , зайва хвилина може запросто змусити їх відмовитися від перегляду, так як мало хто любить довгі відео. Також не варто ставити примусову паузу в кінці ролика — фахівці не раз спостерігали стрімке падіння рейтингу з цієї причини.

Ще одна часта помилка — просування одного каналу. Це не зовсім правильна стратегія, так як канал з якихось причин, наприклад, через порушення правил YouTube, можуть закрити, тоді ви залишитесь ні з чим. Краще завести кілька каналів, кожен з яких буде відповідати свої тематиці. Наприклад, якщо ви розповідаєте в своїх відео про електронні пристрої, то створіть кілька каналів: про ноутбуки, планшети і смартфони, фото– і відеокамери. Таким чином, ці канали будуть доповнювати один одного.

Багато знімають рекламні відео тривалістю 3, 4 або навіть 5 хвилин, але, як показала практика, люди дуже цінують свій час, тому часто проходять мимо таких роликів. На думку багатьох дослідників оптимальна тривалість відео становить від півтора до двох хвилин. Краще зняти короткий і лаконічний ролик, в результаті він приверне більше покупців або клієнтів.

«Чорні» методи і накрутки існують не тільки в оптимізації сайтів, зараз є безліч сервісів для не зовсім чесного просування відео. Не рекомендується ними користуватись, так як вони можуть тільки нашкодити. Навіть якщо сьогодні вони працюють і приносять свої плоди, завтра YouTube може створити новий алгоритм і накласти на ваші відео штрафні санкції.

Висновок
Відео — це відмінний канал для залучення цільової аудиторії, вже зараз він актуальний в багатьох сферах бізнесу. А так як багато експертів пророкують велике майбутнє відеоконтенту, то варто приділити йому увагу при просуванні товарів або послуг. Якщо ви ще не використовували такий метод реклами, то може варто спробувати?

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Залишити коментар

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.