Faraday Future

Революційний електромобіль Faraday Future

Жменька ветеранів Кремнієвої долини вирішили не сидіти склавши руки, а залучити інвестиції та заснувати стартап в Каліфорнії, щоб протистояти спадщині автопрому за допомогою повністю електричного автомобіля. Звучить знайомо? Все ж, це не Tesla Motors, а Faraday Future - новий американський стартап, який обіцяє випустити революційний електромобіль в 2017 році і, подібно відомому дітищу Ілона Маска, названий на честь знаменитого фізика - в даному випадку «батька» електромагнетизму Майкла Фарадея.

Крім цього, відомо небагато щодо даної таємничої компанії. Як повідомляє Motor Trend, не розголошується навіть ім'я засновника компанії. Штаб-квартира Faraday Future знаходиться в будівлі колишнього центру досліджень і дизайну Nissan в Каліфорнії.

З одного боку, за останнє десятиліття згадуються різні невдалі спроби створення революційного електромобіля - автомобільна промисловість надзвичайно консервативна і пробитися на цей ринок досить складно, і навіть тій же Tesla Motors часом доводиться дуже несолодко. Але з іншого боку, Faraday Future найбільш вигідно виділяється на їх фоні своєї «зірковою» командою. Витративши трохи часу на пошук у професійній соціальній мережі Linkedin, можна виявити десятки видатних інженерів і дизайнерів, які до Faraday Future працювали в таких світових автомобільних компаніях, як Tesla, GM, Ford і Fiat Chrysler. Зокрема, Faraday Future вдалося «прибрати до рук» такі таланти, як Річард Кім, який очолював раніше розробку високотехнологічних концептів BMW i3 і i8, Понтус Фонтеус, який доклав свою руку до дизайну інтер'єрів автомобілів Lamborghini, Ferrari і Land Rover, Пейдж Бірман - колишній творчий директор BMW, а також Портер Харріс - виходець із SpaceX. На даний момент штат Faraday Future налічує 200 осіб, а в наступному році кількість співробітників компанії має збільшитися в півтора рази.

Все це нагадує історію з таємничим розробником технології кінематографічної реальності Magic Leap, який наприкінці минулого року зумів залучити близько $ 2 млрд, включаючи $ 542 млн від Google: є підвищений ажіотаж, викликаний інтересом іменитих компаній та участю талановитих розробників, але продуктів споживчого класу поки не видно навіть на далекому горизонті. На офіційному сайті Faraday Future можна виявити якісне концептуальне зображення автомобіля, який, за запевненням виробника, є «повністю електричним, з нульовим рівнем викидів, і настроюється такими способами, які раніше вважалися неможливими».

Ресурсу Motor Trend вдалося з'ясувати, що однією з поставлених Faraday Future цілей в рамках даного проекту є блок акумуляторних батарей найвищої в індустрії електромобілів щільності. Інакше кажучи, ємність батареї електрокара Faraday Future буде на 15% вище, ніж у топовій Tesla Model S P85D, тобто в районі 98 кВт · год. Виглядає конкурентоспроможно, але Tesla Motors також не сидить на місці і, безсумнівно, розробляє акумуляторні елементи більш високої ємності і має суттєву перевагу - постійно зростаюча мережа зарядних станцій Supercharger. Не маючи невичерпних запасів грошових і людських ресурсів, а також непоміченими інноваціями, Faraday, найімовірніше, буде покладатися на прямого конкурента Supercharger - пристрою для швидкої зарядки SAE Combo.

Чи зможе Faraday Future протриматися до 2017 року і випустити свій революційний електромобіль? Зараз час працює проти Faraday Future і якось слабо віриться в те, що компанії вдасться домогтися успіху, але, знову-таки, спочатку мало хто вірив в Tesla Motors, але якій в кінцевому підсумку вдалося створити один з найцікавіших (і, можливо, епохальних) транспортних засобів в історії автопрому.

За матеріалами The Verge і The Hollywood

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.