Google Android M

Google анонсувала Android M

На конференції «Google I/O» компанія Google анонсувала нову версію мобільної операційної системи, що отримала кодову назву Android M. На відміну від минулорічного Android L, в якому компанія реалізувала новий дизайн інтерфейсу Material Design і додала підтримку 64-бітових обчислень, в новій ОС основні зусилля будуть спрямовані на оптимізацію. Таким чином, Android M отримає лише мінімальне оновлення функціональності. Тим не менш, деякі з нових можливостей виглядають досить цікаво.

Під час конференції компанія Google виділила наступні нововведення в Android M:
Система дозволів. При установці програм з Google Play користувач може бачити, доступ до яких функцій смартфона вони отримують. В Android M це зміниться, і повідомлення про доступ програми, наприклад до мікрофона, з'явиться в той момент, коли вона його запросить.

Посилання для програм. В Android певні посилання можуть асоціюватися з додатками, але в даний момент це практично завжди працює через браузер. Відкриваючи посилання в листі, наприклад на ролик в YouTube, система спочатку відкриває Chrome, і тільки потім перекидає на додаток самого YouTube. В Android M взаємодію між програмами спростять, і користувач зможе за посиланням безпосередньо переходити в потрібний додаток.

Автономність. В Android M розробники Google продовжують працювати над поліпшенням автономності смартфонів і планшетів. Зокрема, в систему буде додана функція Doze. Вона дозволить пристроям на Android визначати, що вони вже якийсь час не використовуються, і відключатиме частину фонових процесів. Це дозволить смартфонам і планшетам менше розряджатись вночі, а також в той час, коли вони просто лежать на столі.

Поліпшення Google Now. Ще одним нововведенням в Android M стане функція Now on Tap, яка є частиною пошуку Google Now. Якщо розробник відкриє дані в своєму додатку для індексації Google, то з Now on Tap користувач зможе отримувати додаткову інформацію в залежності від поточного контексту. Наприклад, якщо в Viber два користувачі обговорюватимуть похід в кіно на певний фільм, по довгому натисненню кнопки «Додому» можна буде отримати дані про картину, подивитись трейлер і розклад сеансів в кінотеатрах.

Покращення в Google Now

Аналогічно, під час прослуховування якого-небудь альбому, можна голосом сказати «Ок, Google» і запитати, наприклад, в якому році була заснована група, не вказуючи її назви. Now on Tap сам визначить, музику якої групи слухає користувач і видасть відповідь на питання. Це дуже цікава функція, і хоча до неї є питання в плані приватності, вона може бути дуже корисною в деяких додатках.

USB Type C. В Android M буде закладена підтримка нового роз'єму для зарядки USB Type C. При цьому, так як новий коннектор підтримує передачу енергії в обидві сторони, то смартфони на Android M самі зможуть виступати в якості портативного зарядного пристрою. Це може бути корисно, якщо у вас, наприклад, розрядився розумний годинник.

Android Pay та підтримка дактилоскопічних датчиків. В Android M вперше з'явиться новий платіжний сервіс Google, який отримав назву Android Pay. З його допомогою користувачі зможуть розплачуватись за покупки в магазинах через NFC, а також в Google Play і сторонніх додатках. Для забезпечення більшої безпеки платежів, в Android M нарешті з'явиться нативна підтримка сканерів відбитків пальців.

Це далеко не всі нововведення, які Google планує додати в Android M, але більше про новий релізі Android компанія обіцяє розповісти згодом. Скоріш за все, реліз нової мобільної ОС Google запланований на осінь цього року, адже саме в цей час компанія представляє новий смартфон Nexus.

За матеріалами ITC.ua

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.