Grams: пошукова система по сайтах Tor

Анонімна мережа Tor стає менш прихованою завдяки пошуковим системам, які індексують вміст «таємних» сайтів. Новий пошуковик під назвою Grams виглядає немов Google: принаймні, логотип виконаний у тих же тонах, навіть є кнопка "I Feel Lucky".

Але Google не зможе подати позов про незаконне використання торговельної марки, тому що автор Grams нікому не відомий, та й сам пошуковик розміщається невідомо де: у мережі Tor маршрутизація шифрується і маскується таким чином, щоб сайти неможливо було знайти і закрити.

Grams

Щоб вміст сайту потрапив у пошуковик, власник сайту повинен добровільно встановити програмні інтерфейси API. На даний момент це зробили вісім торгових майданчиків, які продають «нелегальний» товар.

Новий пошуковик доступний через маршрутизатор Tor за адресою grams7enufi7jmdl.onion. Судячи з назви, пошукова система призначена обслуговувати наркоманів. Втім, нормальні люди теж можуть її використовувати для пошуку необхідної інформації.

Потрібно розуміти, що подібні сервіси в прихованій мережі цілком можуть належати спецслужбам. Ті створюють їх як «ханіпоти», щоб ідентифікувати користувачів Tor і складати базу даних злочинців, які купують нелегальний товар. Після накопичення достатнього обсягу інформації в базі даних всіх ідентифікованих громадян можуть заарештувати одночасно.

Автор пошукової системи під ніком gramsadmin спілкується з народом на форумах Reddit, але це абсолютно не знімає з нього підозр.

На форумі автор розповідає, що працює над алгоритмом ранжирування результатів пошуку, який враховуватиме час знаходження сайтів в онлайні, кількість транзакцій та відгуки покупців. Протягом двох тижнів він навіть планує запустити систему контекстної реклами в стилі Google AdWords.

За матеріалами журналу «Хакер»

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.