MediaTek Helio

З'явилися докладні характеристики платформи MediaTek Helio X20 (MT6797) з 10 процесорними ядрами

Компанія MediaTek, третій за величиною виробник мобільних процесорів, днями провела для представників преси і своїх технологічних партнерів спеціальний захід, на якому детально розповіла про характеристики майбутньої флагманської SoC MediaTek Helio X20 (MT6797).

MediaTek MT6797 Чіп MediaTek MT6797 буде використовувати архітектуру MediaTek Tri-Cluster. Він отримає 10 процесорних ядер, які будуть розділені на три кластери. Перший включатиме два ядра Cortex-A72, що працюватимуть з максимальною частотою 2,5 ГГц. У другій кластер увійдуть чотири ядра Cortex-A53, що працюють з частотою до 2 ГГц. Третій кластер - ті ж чотири ядра Cortex-A53, але їхня робоча частота знижена до 1,4 ГГц. Подібна схема дозволить максимально ефективно використовувати обчислювальні ресурси у відповідності з поставленими завданнями.

Однокристальна система MediaTek MT6797, розрахована на випуск за нормами 20-нанометрового технологічного процесу, також включає в себе графічне ядро ​​Mali-T880 MP4, що працюватиме з тактовою частотою 700 МГц. Можливостей графічної підсистеми повинно вистачати для кодування і декодування відео розширенням до 4K у форматі H.265 (HEVC) з кадровою частотою до 30 к/с і підтримки екранів з розширенням до 2560 × 1600 пікселів. Чіпсет також здатний обробляти дані, що надходять з камер розширенням до 25 Мп і використовує технологію Native3D 2.0 для захоплення стереоскопічних знімків.

Відсутність підтримки пам'яті типу LPDDR4 виглядає дуже великим упущення на тлі інших вражаючих технічних характеристик платформи. Чіп MediaTek MT6797 обмежений підтримкою пам'яті типу LPDDR3 з частотою 993 МГц, тоді як конкуруючі платформи Qualcomm і Samsung вже давно перейшли на більш швидку пам'ять LPDDR4 з частотою 1600 МГц. Ще однією слабкістю платформи MediaTek в порівнянні з конкуруючими рішеннями є використання модему LTE Cat-6 (теоретична пікова швидкість в низхідному каналі 300 Мбіт / с), тоді як SoC Qualcomm підтримує агрегацію несучих LTE Cat-9, за рахунок чого забезпечується передача даних з максимальною швидкістю до 450 Мбіт / с.

Відвантаження процесорів MediaTek MT6797 почнуться вже влітку, а перші пристрої на основі нової платформи MediaTek з'являться до кінця року. Поки складно сказати, чи зможе дана платформа забезпечити відчутну перевагу в порівнянні з конкуруючими рішеннями, але, як показує практика, рівень швидкодії далеко не завжди визначається кількістю ядер. А те, що кількість ядер в SoC зростає необгрунтовано, добре видно на прикладі NVIDIA Tegra K1 Denver і Apple A8.
Джерело: GizChina

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.