raspberry pi 2 model b

Огляд мініатюрного комп'ютера Raspberry Pi 2

Три роки тому була випущена перша версія мініатюрного комп'ютера Raspberry Pi. З тих пір плату встигли кілька разів оновити, і відносно недавно з'явилася модель Raspberry Pi 2. Вона як і раніше коштує $35, як і Raspberry Pi на момент виходу. А оскільки розміри і компоновка зовні змінилася не сильно (корпус для попередніх моделей можна використовувати і з Raspberry Pi2), можна подумати, що змін в платі практично немає, але це не так.

Відмінності

У новій моделі використовується більш компактний слот для карт пам'яті, microSD замість SD. Застарілий відеороз'єм RCA video і в старих моделях, лише доповнював основний (HDMI), а в Pi 2 від нього і зовсім відмовились, звільнивши небагато місця на платі для інших компонентів.

Наприклад, для двох додаткових слотів USB, і тепер їх загальна кількість - 4 штуки. І це не розкіш, а необхідність, оскільки після підключення клавіатури і миші до попередніх моделей, вільних портів вже не залишалося.

Порти тепер можуть видавати струм силою до 1,2А, для чого пристрій необхідно підключати до блоку живлення 2А. Однак для звичайної роботи Pi2 2А блок не обовязковий, і міні-комп'ютер запускається навіть від звичайного USB порту потужністю 2,5Вт (5В*0,5А).

raspberry pi 2 model b

Одна з найбільш серйозних змін у порівнянні із самою першою моделлю - використання більш потужного процесора. Тепер це не одноядерний ARM з частотою 700 МГц, а 4 фізичних ядра ARM Cortex-A7 з частотою 900 МГц, з яких при бажанні можна витягнути ще пару десятків мегагерц, використовуючи вбудовану утиліту для розгону.

Під стать процесору, була доопрацьована і пам'ять. Тепер її вдвічі більше (1 ГБ ділиться між CPU і GPU), а робоча частота на 50 МГц вище.

Програмне забезпечення

ubuntu mate raspberry pi2 screenshot

З моменту виходу Raspberry Pi програмна складова це платформи стала теж більш розвиненою і цікавою.
У новій версії рідної операційної системи Raspbian тепер є вбудований маркет додатків. А на офіційному сайті Raspberry Pi крім Raspbian можна завантажити і кілька інших дистрибутивів Linux: Debian Wheezy, Ubuntu Mate, Fedora Remix

Raspbian

Операційні системи також стало набагато простіше інсталювати. Навіть порівнюючи з Windows, установка ОС на Raspberry Pi проходить у кілька разів простіше (докладніше про це нижче).

Безумовно наявність різноманітних систем і програм саме по собі було б просто галочкою в описі, якби продуктивність Raspberry Pi 2 не підняли на новий рівень.

Там де раніше система замислювалась, і іноді секунд по 10 завантажувала веб-сторінку, нове залізо цілком дозволяє використовувати Pi2 як звичайний офісний комп'ютер: сторінки і програми завантажуються набагато швидше, періодичні підвисання і більш-менш постійні лаги пропали.

Завдяки новому процесору Pi 2 можна використовувати і як домашній медіа-сервер, оскільки потужності чіпа цілком вистачає для декодування 1080p відео, а на офіційному сайті є відразу дві програми-медіацентру (Openelec і OSMC).

Кілька місяців тому Microsoft раптово оголосила про плани по випуску спеціальної безкоштовної версії Windows 10 для Raspberry Pi 2. Природно все зводилося до ступеня урізаності системи, і на це питання тоді не було відповіді.

windows10 Raspberry Pi 2

Тепер попередня версія Windows 10 для Pi 2 доступна, і можна з жалем констатувати, що для звичайних користувачів вона не представляє ніякого інтересу. У ній фактично немає інтерфейсу (і навіть командного рядка), а для управління необхідно віддалено підключатися через PowerShell

windows10 Raspberry Pi 2

Запускати 32-бітові додатки в Windows 10 IoT Core можна, проте ніякого виводу крім текстового в сесію віддаленого підключення ви не побачите.

Враження від використання Raspberry Pi 2

У порівнянні з першою версією, для використання Raspberry Pi2 потрібно трохи менше знань про комп'ютер. Підключити плату до стандартного монітора стало простіше завдяки більш широкому поширенню стандарту HDMI, внаслідок чого HDMI кабель і перехідник HDMI-DVI з'явився у набагато більшої кількості користувачів, після покупки нових відеокарт.

Для роботи в режимі міні-ПК до плати досить підключити монітор, клавіатуру, мишку і живлення від Micro USB. У слот для карт пам'яті необхідно встановити або карту з уже встановленою системою, або, що набагато простіше і швидше, карту з утилітою Noobs.

Micro SD карта з Noobs вже може йти в комплекті з Pi 2, або ж цю утиліту можна завантажити з офіційного сайту, попередньо відформатувавши карту. Після цього плату можна включати і на екрані з'явиться інсталятор, що пропонує вибрати одну з доступних ОС. Залежно від версії Noobs, система вже буде зберігатися на флешці, або буде завантажена перед установкою безпосередньо з сервера.

Інсталяція проходить дуже швидко і без зайвих питань. При бажанні, можна встановити відразу декілька систем і вибирати їх із меню завантаження після запуску Pi 2. Після перезавантаження необхідно лише один раз вказати, щоб системи запускалися в графічному режимі, і на цьому процедура установки закінчується.

Рідна система (Raspbian) практично не змінилася з точки зору користувача, і як і раніше представляє з себе набір лише декількох базових додатків для роботи. Linux дистрибутиви - це вже трохи інша розмова, і якщо ви хочете використовувати Raspberry як більш-менш повноцінний комп'ютер, то можете сміливо ігнорувати рідну систему.

Ще раз повертаючись до питання продуктивності, можна додати, що потужності нового процесора цілком достатньо для емуляції PlayStation 1, для чого існує емулятор RetroPie. А в рідну Raspbian навіть вбудована ARM версія (причому безкоштовна) гри Minecraft, що працює з хорошою продуктивністю.

Напевно єдиним недоліком Pi 2, який так і не усунули в порівнянні з першою версією, є відсутність модуля Wi-Fi. Тому до інтернету плату необхідно підключати або по Ethernet, або купувати додатковий Wi-Fi-модуль для USB порту.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

  • Avatar seoonly.ru

    Крутая вещь!

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.