Сенсор Vital-Radio WiFi

Пульс і дихання через WiFi

Wi-Fi маршрутизатор може стати твоїм кращим другом. Він буде постійно стежити за тобою, записувати стан здоров'я, аналізувати якість сну і рівень стресу під час ігор і роботи. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили технологію, яка дозволяє визначати пульс і частоту дихання по відбитому радіосигналу.

Ця технологія повинна знайти застосування в різних додатках для «розумного будинку». Наприклад, кімната може підлаштовувати освітлення для людини, яка ось-ось прокинеться. Або включати заспокійливе світло, якщо господар розхвилювався під час гри. Можуть адаптуватись не тільки освітлення, але і кондиціонер (температура в кімнаті), зволожувач, фонова музика і т.д..

Раніше вже проводились дослідження, як домашні комплекси (у тому числі WiFi) вміють розпізнавати жести і визначати місцезнаходження користувача, так що посилення моніторингу тільки поліпшить точність і чутливість подібних систем. Особливо актуально це для літніх людей, яким для життєдіяльності необхідна стороння допомога.

У Массачусетському технологічному інституті створили сенсор під назвою Vital-Radio, який дистанційно відстежує життєві показники. Сенсор використовує той факт, що рівень сигналу WiFi змінюється при найменшому переміщенні об'єкта. Виявляється, точність вимірювання дозволяє визначити навіть рух грудної клітки (дихання) і вібрації шкіри (пульс).

Експеримент показав, що точність вимірювань Vital-Radio становить близько 99% на відстані до 8 метрів від користувача, навіть якщо він знаходиться в іншій кімнаті. Більше того, сенсор вміє відслідковувати показники декількох людей одночасно.
За матеріалами xakep.ru

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.