tesla-model-x

Tesla Motors презентувала кроссовер Model X по ціні $132 тис

Після декількох переносів засновник і глава компанії Tesla Motors представив фінальну версію електромобіля Model X, розкривши всі подробиці - до великого задоволення тих, хто ще кілька років тому віддав за кроссовер велику суму заощаджень. Чи вартує Tesla Model X цих довгих болісних очікувань - питання, швидше, риторичне.

section-interior-seating

Новий електромобіль Tesla Model X позиціонується як сімейний автомобіль і здатний вмістити 7 пасажирів разом з їх багажем. Головною відмінною особливістю Model X є двері типу «крила сокола», які по конструкції нагадують "крила чайки", але можуть відкриватися в умовах обмеженого простору. Вони призначені підвищити комфорт посадки і висадки пасажирів.

section-exterior-primary-wings-open-front-view

Модель Tesla Model X буде випускатись у двох модифікаціях: P90D Signature ($ 132 тис) і P90D Founder edition ($ 142 тис). Компанія поки не говорить про терміни доступності дешевших версій Model X, але повідомляється, що вони будуть приблизно на $ 5 тис дорожчі у порівнянні з Model S.

Чималу увагу конструктори приділили питанню безпеки, що в принципі й не дивно, оскільки ми говоримо про автомобіль. Крім жартів, Model X насправді має кнопку активації режиму захисту, який забезпечує повну герметичність салону з допомогою справжніх фільтрів HEPA. Вони вдесятеро більші, ніж аналоги у звичайних автомобілях. В ході презентації Model X Ілон Маск порівняв салон Model X з клінікою (природно, з точки зору безпеки).

Tesla Model X вид салону

Виробник називає Model X найбезпечнішим автомобілем в світі і це не просто красиві слова. За словами Tesla Motors, її новий електромобіль зумів отримати 5 зірок в рейтингу безпеки ще до проведення тестів. До речі, це перший кроссовер, який удостоївся такої високої оцінки. Активна безпека виступає основним елементом автомобіля: система автоматичного гальмування, моніторинг «сліпих» зон і система попередження бічних зіткнень - все це є невід'ємною частиною автомобіля. Ця система автоматичного гальмування працює навіть на найвищих швидкостях - ще одна ключова особливість автомобілів Tesla. Оснащення автомобіля також включає кілька спрямованих уперед камер, радар і навіть сонар з кутом огляду 360 ° для можливостей автопілоту. У майбутньому виробник обіцяє оновлення ПЗ, які принесуть різні функції начебто автоматичного паркування.

Ключовим елементом конструкції «соколиних крил» є спеціальний механізм петель. Електромобіль Model X може витончено розправити свої крила, будучи тісно припаркованим між двох автомобілів - досить усього 30 см відстані. Вбудовані датчики можуть визначати відстань до стелі, щоб знати, на яку висоту можна піднімати двері. І так, двері можуть відкриватися автоматично, коли власник підходить до автомобіля. Сидіння всередині можуть пересуватися силою думки незалежно один від одного, забезпечуючи легкий доступ до задньої частини автомобіля.

section-checkerboard-bigsky

Як видно на зображенні, переднє скло відрізняється величезними розмірами і по вертикалі тягнеться аж до голови водія і переднього пасажира. Природньо, що верхня частина лобового скла має тонування. На передній панелі розміщений величезний 17-дюймовий сенсорний дисплей, який дозволяє управляти інформаційно-розважальною системою автомобіля.

section-allwheel

З інших унікальних особливостей можна відзначити те, що Model X є першим електромобілем з буксирним потенціалом 2,3 т. Динамічні характеристики Model X практично ідентичні седану Model S: розгін до 100 км/год всього за 3,2-3,8 с (в залежно від модифікації), а максимальна швидкість обмежена 250 км/год.

Що стосується граничного запасу ходу авто, акумуляторні батареї сумарною ємністю 90 кВт·год забезпечують можливість подолати відстань у 400 км без необхідності підзарядки. Більш докладно про новий електромобіль Tesla Model X можна прочитати на офіційному сайті виробника.

Джерело: Tesla Motors

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.