Textpattern CMS 4.5.0 випущено — основні оновлення та можливості

Для початку хочу представити відеоролик що демонструє основні відмінності оновленої версії Textpattern 4.5.0

Тепер розглянемо, що ж змінилось в Textpattern 4.5.0, так би мовити те, чого не видно неозброєним оком :) І так почнем!

Безпека
Textpattern 4.5.0 виправляє чотири XSS-вразливості, які дозволять зловмисникам отримати адмін-доступ до сайту, обманюючи законних адміністраторів. Ми дякуємо Jukka Svahn, Mauro Gentile, Jonathan Claudius, і Саші Зіводоновичу за їх відповідальне розкриття цих питань. Оновлення рекомендується.

Зовнішній вигляд та розмітка
У рамках тривалих зусиль по модернізації адмінки сайту, успіхи були досягнуті по стандартизації та покращенні розмітки. Також оновлено CSS, код таблиць став "чистішим" і "легшим". При першій установці цієї CMS покращений процес інсталяції всього за кілька кроків надасть вам можливість встановити Textpattern швидко і зручно.
Для тих у кого уже установлений Текстпаттерн, оновленнях такі ж, як завжди: заміна файлів, поновлення входу в систему. Завдяки новій розмітці, ми очікуємо, що деякі плагіни і теми, ймовірно, виглядатимуть трохи інакше, можливо некорректно, потрібен деякий час,  поки вони приймуть нові оболонки та імена класів, але у нас є інструкція (шаблон дизайну), щоб допомогти. Будь ласка, будьте терплячими, оскільки автори наводять їх код відповідно до нових змін. Використовуйте соціальні канали і форум, для будь-яких питань.

Вкладка «Розділи» була повністю перероблена, щоб привести її у відповідність з іншими у вигляді списку. Тепер авторські плагіни зможуть зробити набагато більше, ніж будь-коли раніше по відношенню до усіх вкладок, в тому числі можливість вклинитися в 'with selected' вибераного списку,  запропонувати масову зміну функціональності і зміну інформації, яка знаходиться на сторінці користувацької фільтрації даних.

Функція "Перевірити наявність оновлень" була перенесена з "Налаштувань" як частина панелі 'Diagnostics' з автоматичною перевіркою оновлень. Якщо нова версія доступна, вона з'явиться тут у майбутньому поряд з іншими повідомленнями системи, тому періодично перевіряйте. Крім того, панель "Мови" була покращена, і тепер ви можете видалити встановлені мови.

Авторам плагінів слід зазначити, що функція callback-ів image_ui.image_edit і image_ui.thumbnail_edit змінилася, щоб охопити різні частини розмітки. Це є наслідком поліпшеного планування.

Оновлення тем
Окрім класичніої теми та теми Remora, Філ привів Hive в якості третьої сновної теми в адмінці. Hive це сучасна тема зручна для адміністрування, яка була розроблена, щоб добре працювати на сенсорних екранах пристроїв, таких як смартфони і планшети. Це залежить від розширення, та краще всього виглядає при високому розширенні (HiDPI) дисплеїв.

Textpattern 4.5.0 Theme Hive

Класична тема як і раніше є вибраною за замовчуванням при установці нової копії Textpattern, але ми радимо вам спробувати Hive і оцінити її переваги. У нас також є великі плани щодо подальшого поліпшення всіх основних тем за межами v4.5.

І це ще не все! Тема шаблону по замовчуванню була модернізована теж. Оригінальна тема Textpattern послужила нам хорошу службу протягом 8 років, але настав час нового шаблону, на сучасному HTML5, CSS3 стилями та гнучким макетом сторінок. Тема шаблонів (сторінок, форм і CSS-файлів) була детально прокоментована, щоб допомогти користувачам, новим та існуючим, легко зрозуміти і адаптувати код до своїх власних унікальних потреб.

Textpattern 4.5.0 Нова тема шаблону по замовчуванню

Філ пропонує набір додаткових модулів, які дозволяють значно розширити функціонал нової теми, зокрема слайдшоу і інтеграція соц-функцій. Повний список модулів можна знайти тут, з повною підтримкою в майбутньому. CSS файли доступні тут як модульні файли Sass. Це відмінний спосіб, щоб почати роботу зі створення вашого власного дизайну з відносною легкістю.

Підвищення рівня оперативності
Написання статей у Textpattern понад усе. Щоб прискорити процес, панель «писати» тепер виконує фонове збереження без перезавантаження сторінки. Статті створюються по старому, але після цього кожен раз, коли ви оновлюєте статті, Textpattern використовує AJAX для взаємодії з базою даних. Флажки на «плагінах» і «розділах» панелі також працюють через AJAX, що дозволило працювати в адмінці набагато швидше.

Автори плагінів можуть скористатись асинхронним інтерфейсом ядра, вказавши нові типи плагінів. Для порівняння, список типів:

  • 0: Плагін для публічної частини сайту
  • 1: Плагін для адмінки і публічної частини без підтримки AJAX
  • 2: Бібліотека функцій плагінів
  • 3: Плагін для адмінки, без підтримки AJAX (NB змінилося!)
  • 4: Плагін для адмінки, з підтримкою AJAX
  • 5: Плагін для публічної частини сайту та адмінки, з підтримкою AJAX

Поліпшення порядку сортування та зміни тегів
Теги <txp:link_to_prev> та <txp:link_to_next> тепер дотримуються порядку сортування, встановленого  <txp:article> так, що ви можете реалізувати навігацію по статтях більш логічніше. Інші теги, такі як <txp:images />, <txp:linklist />, <txp:article_custom>, і <txp:file_download_list> також були оновлені, щоб підтримувати порядок сортування з їх атрибутів ID. Теги <txp:author_email>, <txp:file_download>, <txp:css>, <txp:die>, і <txp:comment_form /> також зазнали певних покращень.
Для авторів плагінів також створено багато корисних нововведень. Повний список змін дивіться у файлі HISTORY.txt що входить в пакет CMS

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.