Покупка Б/У домена

Покупка Б/У домена Інколи виникає необхідність у покупці домену, який до цього вже «був у вжитку», як у нас кажуть — Б/У :D. Це може бути пов'язано з різними причинами: необхідністю в «швидкому старті» по просуванню, потрібно конкретне доменне ім'я. Які труднощі при цьому можуть виникнути? Як максимально безпечно провести цю процедуру? До чого бути готовим при купівлі вживаного домену? Саме про це буде темою сьогднішньої статті.

Як вирішити — новий, чи Б/У домен?

Якщо стоїть вибір між новим і старим доменом, то варто ретельно зважити всі «за» і «проти». Історія нового домену буде чиста, ви самі почнете її писати, але параметри будуть нульовими також. Купівля вживаних доменів може бути виправдана у багатьох випадках, так як вони можуть мати ряд переваг:

 • вже наявні певні параметри тИЦ і PR, на досягнення яких не треба витрачати час і гроші;
 • наявність вхідних посилань (збережуться, звичайно, тільки посилання на головну сторінку, бо навряд чи ви залишите URLи сторінок старого сайту);
 • вік домену;
 • відсутність необхідності реєструватися в каталогах (наприклад, в «Яндекс.Каталозі)».

Окремо варто згадати про ім'я — часто необхідне вам ім'я буває доступно тільки на вторинному «ринку». Але цей параметр не повинен бути визначальним: відповідне ім'я не повинно переважувати «темну» історію домену (якщо така є), інакше подальше просування може обійтися дуже дорого і принести безліч проблем власнику.

Отже, купуючи Б/У домен, ви отримуєте зрілий домен, який відразу готовий до повномасштабного просування. Не доведеться чекати, поки він досягне достатнього для цього віку (такзваний час «пісочниці»). Якщо одна з цілей — максимально швидко досягти певних позицій у видачі, такий домен буде великою перевагою, але за умови «білого» минулого.

Ринок  Б/У доменів з параметрами

На просторах інтернету ринок торгівлі старими доменами достатньо розвинений і це логічно — еволюція ринкових відносин захоплює і простори інтернету. При цьому існує багато різних категорій продавців — від приватних до спеціальних компаній.  Досить часто можна побачити приватні оголошення про продаж доменів на профільних форумах і в блогах. Але поряд з привабливими цінами потенційного покупця можуть чекати інші не дуже приємні моменти — угода відбувається без жодних гарантій, тобто можна легко стати жертвою обману з боку нечесного продавця.

Більш відповідне місце для покупки домену з параметрами — спеціальні сервіси продажу звільнених і доменів (та доменів, що звільняються). Вони досить привабливі тим, що дають повну інформацію про параметри свого «товару» і володіють широким асортиментом доменів. Додаткові фільтри для пошуку по характеристиках роблять такі сервіси зручними в користуванні і допомагають без проблем знайти потрібний домен.

Б/У-шний домен можна знайти на спеціальному аукціоні, які влаштовують великі реєстратори доменних імен. Один з найвідоміших аукціонів на наших просторах — NIC.ru. Також багато фахівців купують домени на західних аукціонах, серед яких найбільш відомі: Go Daddy Auctions, iDEAL, SnapNames.

У всіх цих джерелах можна зустріти особливу категорію доменів, які називають дроп-доменами, іншими словами — кинутими. Їхні власники просто не стали подовжувати термін їх дії. Серед цих доменів великий ризик нарватися на неякісні, що знаходяться під фільтрами пошуковиків, та з іншими проблемами. Великий шанс того, що такий домен раніше був частиною саттелітной мережі, а це майже стовідсотково обіцяє проблеми новому власнику. Тому кращим виходом буде відмова від ідеї купівлі дроп-доменів, враховуючи, що зясування деталей історії подібних доменів — досить складне завдання.

Кіберсквотинг (спекуляція доменами)

Нерідко творці сайту стикаються з тим, що доменне ім'я, яке необхідно купити, вже зайняте і при цьому не використовується. У цьому випадку власником домену може бути кібесквоттер. Кіберсквотинг — це скупка привабливих доменних імен з метою перепродажу зацікавленим покупцям. Іноді ціна виявляється настільки висока, що доцільніше зайняти інше відповідне ім'я.

Але в  законодавстві існують можливості для зворотного захоплення домену. Якщо його ім'я збігається з назвою вашої торгової марки, то є шанс відсудити право на володіння і відібрати бажаний домен у кіберсквоттера. Однак юридична процедура відвоювання імені може бути ускладнена тим, що спритні «загарбники» на додаток до домену реєструють ще й товарний знак.

«Діагностика» домену перед покупкою

Як і перед покупкою вживаного автомобіля, щоб той не виявився битим чи горілим утоплеником, слід ретельно перевірити домен який купуєте. Для цього підійде сервіс CY-PR.com. Для того, щоб побачити параметри домену, треба ввести його ім'я в основне поле сервісу і клікнути кнопку «Аналіз».

Крім цього існують сервіси для перевірки історії зміни тИЦ, що теж важливо. Наявність бану легко встановити за допомогою сервісу «Яндекс.Вебмастер»: якщо проверямий домен забанений, то буде показано відповідне повідомлення. Також далеко не зайвою буде перевірка історії домену. Для цього існує досить багато сервісів, але переважна більшість з них платні. Наприклад, можна надіслати запит на перевірку домену на сайті найбільшого російського реєстратора REG.ru. А на сайті Archive.org є можливість побачити знімки сайту в різний час, що теж може багато чого розповісти про його історію.

Угода по купівлі домену

Щоб угода пройшла успішно і для покупця, і для продавця, необхідно дотримуватися певних правил:

 • зробити обов'язковий запит WHOIS-даних для з'ясування реального власника домена;
 • використання гаранта (у його якості може виступати реєстратор або сервіс електронних грошей);
 • обов'язкове переоформлення домену.

WHOIS-дані дають можливість встановити особу справжнього власника, що допоможе уникнути шахрайства. Гарант необхідний для коректності угоди, з його використанням ризик угоди зводиться до мінімуму. Купівля-продаж домену вимагає обов'язкового переоформлення на нового власника, це одна з умов угоди.

Ця процедура виконується наступним чином:

 • продавець подає необхідний набір документів посереднику (гаранту);
 • покупець надає необхідні дані і заповнює базову анкету для реєстрації домену;
 • посередник виставляє рахунок для покупця;
 • після оплати продавцю перераховуються кошти, а покупцеві передаються права на домен.

Будьте уважні при оформленні документів, це допоможе максимально швидко завершити операцію і уникнути можливих проблем. Також обов'язково треба враховувати те, що переоформлення домену зазвичай вимагає нотаріально завірених документів, тобто варто враховувати необхідність виконання цих процедур обома сторонами угоди.

Багато нотаріусів відмовляються завіряти підпис на листі, який власник домену повинен відправити реєстраторові для передачі прав новому власнику. Це порушення законодавства з боку нотаріуса, тому не приймайте відмови з цієї причини з боку продавця домену — домагайтеся того, щоб власник домену все ж змусив нотаріуса завірити підпис на листі або знайшов сумлінного юриста, не порушує ст. 80 Основ законодавства про нотаріат.

Висновок
Б/У-шний домен може стати хорошим рішенням, якщо ви збираєтесь створити свій сайт — він може мати ряд переваг, які допоможуть при подальшому просуванні сайту. Але обов'язково треба пам'ятати про всі підводні камені, щоб уникнути проблем.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.