P2P роздача

Веб змінився. Перший сайт розпочав P2P роздачу своїх веб сторінок по протоколу IPFS

Все змінюється.. Змінюється і незмінний веб. Мова не про зовнішній вигляд вебу, а про його внутрішній стандарт, сам принцип організації і розповсюдження контенту. Перший крок до нової ери у веб-світі уже зроблено...
HTTP справно служив нам довгий час, але прогрес невблаганно рухається вперед. Можливо, HTTP все-таки не вічний, і в майбутньому нам доведеться перейти на більш просунуті технології. Наприклад, на пірингову роздачу веб-сторінок по протоколу IPFS. Окремі фахівці давно говорять, що майбутнє – за розподіленим вебом.

Популярний сервіс для хостингу аматорських веб-сторінок Neocities став першим великим сайтом, який реалізував P2P-роздачу веб-контента по IPFS. На думку власників сервісу, міграція на новий протокол дозволить прискорити завантаження сайтів, підвищити надійність і безпеку даних. Архаїчні сервери HTTP, як перший сервер Тіма Бернерса-Лі на фотографії, пора залишити в минулому.

сервер Тіма Бернерса-Лі

З 8 вересня 2015 всі веб-сайти Neocities доступні для перегляду, архівації та хостингу через будь-який вузол IPFS у світі. Таким чином, вони залишаться в онлайні навіть у тому випадку, якщо сама компанія Neocities зникне, разом зі своїми серверами і хостингом.

web-standart

IPFS (InterPlanetary File System) - відкритий і вільний протокол, який розробляється силами компанії Interplanetary Networks і open-source спільноти. P2P-хостинг - найнадійніший спосіб обійти державну цензуру, «чорні списки» або інші спроби заблокувати сайт для перегляду.


За матеріалами журналу Хакер

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

  • Avatar seoonly.ru

    Жизнь-боль((

  • Avatar Andrey (Автор)

    Та чому біль? Все змінюється.. Щось помирає і відходить, натомість з’являється щось нове. Закони природи == закони вебу ;)

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.