Основи ефективного коментування

Основи ефективного коментуванняЯкщо перспективи в просуванні вашого ресурсу довгострокові, то є сенс опиратись не тільки на технічні методи на зразок пошукової оптимізації, контекстної реклами чи інші, важливо ще заслужити авторитет і довіру серед впливових людей з тієї сфери, в якій ви працюєте. Найпростіше це зробити, спілкуючись з ними, наприклад, в рамках їх блогів. Але граючи на чужих майданчиках, необхідно дотримуватись певних правил. Коментування не принесе кращих позицій вашому сайту у видачі пошуковиків і не додасть йому ваги, проте може стати ефективним джерелом трафіку. Отож перечислимо певні «правила» коментування:

Ніякого спаму і негативу
У багатьох фахівців-початківців виникає бажання відразу заявити про себе, сподіваючись на відгук. Але така тактика може обернутись проти них, найчастіше так і відбувається. Відкрита реклама якого-небуть ресурсу найчастіше сприймається як спам, що створює проблеми для просування. Для пошукової оптимізації в технічному сенсі ставити посилання в коментарях теж марно, оскільки в переважній більшості блогів їм автоматично присвоюється атрибут nofollow.

Також не варто провокувати власника майданчика та інших користувачів. Так, якщо написати свідомо різкий коментар, ви зможете привернути увагу, але якою ціною? Це швидше за все викличе негативну реакцію інших користувачів і тільки нашкодить просуванню вашого ресурсу. Навіть якщо в корінь не згідні з твердженнями в пості, не пишіть про це прямо, ображаючи автора, краще заявіть про це у формі припущення або відмовтеся від коментаря зовсім.

Марно писати і хвалебні коментарі-пустишки, на кшталт «Спасибі за статтю», «Зачот» або подібні. Як правило у власника популярного блогу занадто мало часу, щоб навіть звертати на них увагу. Навряд чи такий коментар стане початком цікавої дискусії.

Оперативність
Зазвичай автор блогу уважно стежить за дискусією після публікації поста протягом декількох годин або дня. Тому треба писати коментарі якомога оперативніше, так шанс отримати відповідь набагато більший. Чим популярніший блог, тим більше у нього читачів, і якщо ви упустите час, то великий шанс того, що ваш коментар просто загубиться серед інших.

Як раз в цьому випадку можна звернутися до технічних засобів, щоб не пропускати зручні можливості для коментування. Для цієї мети можна настроїти повідомлення про вихід нових матеріалів, які будуть приходити в пошту. Також можна використовувати спеціальні сервіси і програми, наприклад, Google Reader Notifier.

Правильні питання
Задавайте автору питання, але тільки ті, які відносяться до теми поста. Якщо питання буде точним, цікавим і осмисленим, то є шанс завоювати увагу автора і отримати таку ж відповідь. Тобто бажано спочатку кількома змістовними фразами прояснити момент, навести приклад зі своєї практики або зробити уточнення. Уникайте коментарів, які вимагають зустрічних питань. Якщо ви не дасте автору необхідну інформацію для точної та аргументованої відповіді, то навряд чи він буде обтяжувати себе уточненням ситуації і з'ясовувати, що ви хочете знати.

Хороше питання може стати початком дискусії, яка виявиться цікавою автору. Але для цього потрібна конкретика, довге запитання без уточнення швидше за все не зможе стати її початком. У цьому ви можете спробувати переконатися самі на практиці.

Правильні відповіді
Ще один непоганий спосіб залишати коментарі — відповідати на запитання інших користувачів. Це варто робити тільки в тому випадку, якщо ви дійсно компетентні в цій сфері і можете дати розгорнуту аргументовану відповідь. Таким чином можна заслужити довіру не тільки автора поста, але й інших користувачів. Як раз тут і буде доречне посилання на ваші матеріали, якщо вони повністю розкривають суть питання.

Часто в кінці публікації автор задає питання користувачам, що є одним із прийомів стимуляції до коментування. Відмінний шанс привернути увагу — дати цікаву відповідь на це фінальне запитання. Будьте готові до того, що на нього буде багато відповідей інших читачів, тому напишіть такий коментар, який буде виділятись серед інших. Опишіть незвичайний приклад з вашої практики або дайте відповідь, яка буде відмінно доповнювати сам пост.

Спірні коментарі
Як ще можна розпочати дискусію і звернути на себе увагу? Зав'язати суперечку! Цим безсумнівно можна виділитись, але не завжди з користю. Сперечатися треба дуже обережно і лише в тому випадку, якщо ви повністю розбираєтеся в предметі обговорення, в іншому випадку ви можете сісти в калюжу, коли з'ясується, що ви неправі і абсолютно не володієте інформацією.

Отримати вигоду з спору можна буде тільки в тому випадку, якщо він складатиметься з аргументованих коментарів, відповідатиме темі обговорюваного матеріалу і проходитиме в дружніх тонах, а не у ворожій атмосфері. Словесна перепалка викличе тільки негатив в учасників обговорення, а це зовсім не те, що потрібно для завоювання довіри.

Коментуйте тільки від свого імені
Пишіть коментарі, використовуючи тільки свої справжні ім'я та прізвище, а не назву свого сайту чи блогу. Якщо ви хочете дійсно встановити контакт і отримати прихильність автора, то нехай він спілкується з живою людиною, а не з сайтом. Окремо варто згадати про фото-аватари. Використовуйте одну і ту ж аватару скрізь, щоб вона запам'ятовувалася. Так вас впізнаватимуть і рівень довіри до вас буде вищим.

Підсумок
Коментування чужих блогів дає непогані можливості для просування свого ресурсу. Іноді кілька змістовних і цікавих коментарів можуть дати куди більший ефект, ніж цілий арсенал технічних методів. Основні принципи спілкування на чужих майданчиках — доброзичливість і змістовність, пишіть тільки по справі і в позитивному ключі. Будь-який негатив може бути легко звернений проти вас, а це може створити серйозні проблеми. Репутація вашого ресурсу повинна бути кришталево чистою, тому докладайте всіх зусиль, щоб її не заплямувати.

А Ви коментуєте чужі блоги? Які тематики найбільш спонукають вас до коментування?

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.