Оптимізація тегів title, description і keywords

Оптимізація тегів title, description і keywordsПроводячи внутрішню оптимізацію сайту, обов'язково треба пам'ятати не тільки про «видимі​​» елементи сторінки, але і про приховані. Великий вплив на просування сайту має вміст тегів і метатегів, які розміщуються в коді сторінки. Складанню текстів для них потрібно приділяти особливу увагу, так як пошуковики так чи інакше, з більшою чи меншою «увагою», але все ж використовують їх для ранжування.

Оптимізація тега Title

Один з найважливіших тегів — title, назва сторінки. Пошукові роботи при індексації в першу чергу звертаються саме до нього, щоб «зрозуміти», про що ця сторінка. Більш того, якщо цей тег залишити порожнім, то великий ризик виникнення проблем з просуванням. Якщо ж в title вставити занадто багато ключовиків, то це також негативно вплине на позиції сайту.

Вміст цього тега відображається в пошуковій видачі — у заголовку результату. Але з деяких пір не все так просто: раніше «Яндекс» враховував перші 70 символів, але не більше 15 слів з ​​тега title, про що красномовно говорили численні експерименти, але тепер головний пошуковик рунету може і не використовувати його, якщо визнає вміст нерелевантних запиту . В останньому випадку слова для заголовка результату в SERP «Яндекс» вибирає опису сайту в «Яндекс.Каталозі» або DMOZ. Якщо ресурсу немає в цих каталогах — із заголовків h1-h3, виділень b і strong і навіть маркованих списків. Це знову ж підтверджують експерименти, суть яких зводиться до редагування вмісту даних тегів та подальшої перевірки запитом.

Звідси випливає, що текст для тега title повинен бути максимально релевантним основному контенту сторінки і включати основні ключові запити. Але все передбачити не вийде, тому попутно приділіть увагу заголовкам і підзаголовки, виділенням і списками. Це матиме позитивний вплив на сніппет, що зробить його більш привабливим та інформативним для користувачів. Також пам'ятайте — вміст title має бути унікальним, однакові теги на різних сторінках можуть стати причиною їх склеювання, що створює серйозні проблеми при просуванні.

Що стосується Google, то цей пошуковик теж з деяких пір поміняв алгоритм складання заголовків. Раніше він враховував і виводив в результатах пошуку перші 70 символів title, але після нововведень схема добору заголовка стала менш передбачуваною. Експерименти показали, що він може використовувати навіть URL сторінки, якщо title занадто довгий. Також максимальна довжина вимірюється не в символах, а в пікселях — використання «широких» букв, наприклад, «ш», «щ», «и», зменшує довжину в символах.

При складанні title пам'ятайте, що ви його створюєте не лише для пошукових систем, слід подбати і про живих користувачах. Красивий заголовок буде залучати людей, і виглядати куди вигідніше набору ключових слів або назви компанії, як це часто буває. У багатьох CMS є функція автозаповнення тегів. Уникайте цього для основних цільових сторінок, автоматично важко згенерувати хороший title, який сподобається живим користувачам.

Оптимізація тага Description

Основне завдання цього метатега полягає в короткому описі сторінки, також текст description може використовуватися пошуковими системами при формуванні сніппетів. Прості експерименти показують, що якщо пошуковики використовують вміст метатега description, то беруть 150-200 символів тексту, які і виводяться в тілі сниппета. При цьому слова, що збігаються із запитом, виділяються жирним шрифтом. Тобто наявність ключових слів у вмісті даного метатега дуже бажано, але при цьому не варто впадати в іншу крайність — перераховувати ключові слова сторінки.

При формуванні сніппета пошуковики далеко не завжди використовують вміст метатега description, часто замість нього просто береться фрагмент тексту з основного контенту, який пошукова машина вважає більш релевантним. У ході експериментів було виявлено, що метатег description практично не впливає на ранжування сторінки, але є і виключення — наприклад, сайти побудовані за допомогою Flash або ті, що мають на сторінках лише зображення. У цьому випадку пошуковик використовує саме description.

Отже, при написанні тексту для даного метатега використовуйте основні ключові слова, які мають бути релевантні контенту, зробіть його інформативним і привабливим для користувачів, а також не перевищуйте ліміт у 200-250 символів, щоб він відображався у сніпеті цілком (у тому випадку, якщо пошуковик використовує текст для результатів видачі). У тексті description не варто надмірно часто повторювати ключові слова, а самі важливі намагайтеся розташувати на початку. Вміст метатега ні в якому разі не повинен повторювати title, а збіги з основним контентом допустимі. Один із способів підставити в сніппет description: використовувати в ньому першу фразу з основного тексту і кілька словосполучень з іншої частини.

Тег Keywords

Цей метатег призначений для перерахування ключових слів, він не має практично ніякого впливу на ранжирування сторінки, але тим не менше його рекомендується заповнювати. У ньому через кому розміщуються ключові слова, по яких просувається сторінка. Вони обов'язково повинні бути релевантними основному контенту, а їх оптимальна кількість — не більше 10-15 штук. Тобто, для кожної сторінки сайту необхідно перерахувати ключові слова, що відносяться тільки до неї. При розміщенні надмірної кількості ключовиків або нерелевантних слів можуть виникнути проблеми з просуванням, так як пошуковики такий вміст розцінюють як спам.

Підсумок
Роботи по внутрішній оптимізації сайту обов'язково повинні містити в собі створення або редагування тега title і метатегів description і keywords, які є важливими елементами сторінки. Вони впливають на формування сніппета в пошуковій видачі, а також на ранжування сайту. Високу клікабельність зможе забезпечити лише інформативний і привабливий сніппет. Також пам'ятайте, що вміст тегів повинен бути унікальним і не дублюватись на різних сторінках сайту.
 

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.