Переїзд на нову CMS або зміна поточної структури сайту без втрат

При розвитку сайту, додаванні нових сторінок і сервісів часто виникає необхідність зміни системи управління контентом, що викликає низку запитань:

  • Як зберегти колишню структуру?
  • Як зміна CMS вплине на позиції сайту у видачі?
  • Як виконати переїзд з мінімальними витратами?

Оцінка необхідності переїзду

При виникненні наміру  змінити CMS треба раціонально підходити до питання, тобто вирішити, чи дійсно це необхідно. Для цього варто ретельно зважити всі плюси і мінуси. Цілком можливо, що реалізація задуманих ідей можлива і на поточній CMS за допомогою різних плагінів і розширень, а переїзд на нову систему управління контентом може виявитися занадто витратним, так як він часто пов'язаний з величезною кількістю рутинної роботи.

Існують і зворотні ситуації, коли подальше вдосконалення сайту без зміни CMS стає занадто складним завданням, виконання якого куди складніше і дорожче, ніж перехід на нову систему управління контентом.

Збереження старих сторінок

Саме правильне рішення при переїзді на нову CMS — збереження старих сторінок. Таким чином можна залишити старі адреси і контент. Але це можливо далеко не у всіх випадках: скрипт для формування ЧПУ (SEF URL) повинен адекватно працювати в новій CMS. Часто відсутність ЧПУ і є причиною переходу на нову систему управління контентом.

Використання редіректа з кодом 301

Найбільш коректний з точки зору пошукових машин метод перенаправлення сторінок — редірект з кодом 301. Таким чином користувачі, що використовують старий URL сторінки, будуть потрапляти на нову, а для пошукових роботів 301-редірект дає зрозуміти, що сторінка остаточно переміщена і знаходиться в новому місці.

Перед налаштуванням редіректу треба провести ретельний аналіз, враховуючи різні фактори, такі як вміст і значимість сторінок. Потім уже можна приймати рішення, для яких сторінок він необхідний. Редірект при зміні URL точно потрібно встановлювати для сторінок, які:

  • приносять цільовий трафік;
  • важливі для конверсії;
  • мають зворотні посилання;
  • відіграють важливу роль в залученні користувачів.

На решту сторінок можна встановити помилку 404 і зробити посилання для користувачів на нові основні сторінки сайту. Для пошуковиків цей сигнал буде означати про те, що сторінка остаточно вилучена. У міру переіндексації ці сторінки зникнуть з пошуку, а їх місце займуть нові URL.

Масовий редірект

Якщо сайт має велику кількість сторінок з важливим вмістом і зворотніми посиланнями, і переглянути структуру з об'єднанням неможливо, то в такому випадку використовується масовий посторінковий редірект. Цей процес досить трудомісткий, оскільки вимагає прописування всіх старих і нових адрес у файлі .htaccess. Серед вагомих мінусів даного способу великі витрати часу, повільна робота сервера через великий масив даних в  .htaccess і висока ймовірність помилки при введенні адрес.

Виходом з даної ситуації може стати динамічний редірект. Але це рішення вимагає певних навичок програмування, і новачкові воно буде не під силу. Для створення динамічного редиректа потрібно написання спеціального коду, наприклад, на мові PHP. Потім в файл .htaccess вводиться рядок, яка викликає файл з написаним кодом. У завдання цієї програми вже входить суміщення старого URL з новим і перенаправлення користувача на нові сторінки.

Складання плану переїзду

Зважившись на переїзд, вам необхідно виділити найбільш значимі з точки зору пошукової оптимізації сторінки, щоб зберегти їх. Потім варто спробувати зберегти старі сторінки в незмінному вигляді. При використанні редиректа важливо пам'ятати, що він не повинен вести з усіх старих сторінок лише на одну нову, але цілком можливо, що масовий редирект не знадобиться — буде достатньо зробити перенаправлення всього на кілька нових найбільш значущих сторінок. Ще необхідно перевірити всі внутрішні і зовнішні посилання і змінити їх при необхідності, щоб уникнути помилок. Для сторінок, які не потрібно переадресовувати, коректніше за все використовувати помилку 404. Після закінчення перенесення треба створити новий файл Sitemap, щоб пошуковик зміг якомога швидше проіндексувати нову версію сайту, тим самим ви зможете уникнути можливої  втрати трафіку. Якщо на сайті була організована внутрішня перелінковка, за рахунок якої перерозподіляли вагу між сторінками, то при зміні структури ресурсу стара схема працювати перестане. У цьому випадку необхідно відновити правильну перелінковку.

Висновки

До переїзду необхідно добре підготуватися, щоб він пройшов в максимально стислі терміни — це дозволить не втратити трафік і раніше займані позиції у видачі пошуковиків. Слідкуйте за відсутністю битих посилань в структурі внутрішньої перелінковки і установкою 301-редиректа зі сторінок, на які проставлені зовнішні посилання, що не піддаються зміні.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.