Linux-kali-grub

Відновлюємо GRUB в Kali Linux після оновлення Windows 10

Привіт усім! Нещодавно зіткнувся з такою проблемою, як відновлення завантажувача GRUB на ноуті з двома операційками – Windows 10 і Kali Linux. В інтернеті довелось досить довго шукати необхідний мануал, оскільки з подібним мало хто стикається. В основному пишуть про відновлення GRUB в Ubuntu, а це не зовсім підходить для Kali. Тож вирішив поділитись своїм досвідом – можливо комусь стане у нагоді.

Взагаліто дві (а інколи і більше) принципово різних ОС на моїх компютерах уживаються уже кілька років, нічого надзвичайного в цьому немає. Головне зберегти правильну почерговість при встановленні ОС. Спочатку ставимо вінду, залишаючи частину диску нерозміченим під Linux, а опісля уже і останню ОС. Завантажувач Linux-а при цьому автоматично визначає, що встановлена Windows чи інша ОС і вам залишається лише вибирати при завантаженні потрібну систему.

Так було і до останнього часу і на новому ноуті – стояла Windows 8.1 і Kali Linux. Все працювало без проблем, допоки не вирішив спробувати нову Windows 10 (інсайдер-версію) для тесту. Її встановив на місце старої 8.1 при цьому хитра форточка, як завжди, затерла завантажувач GRUB. Перевстановляти Kali Linux не хотілось, оскільки там було зроблено достатньо багато налаштувань і напрацювань. Тож довелось шукати інший вихід.

Отже для відновлення завантажувача нам знадобиться LiveCD версія лінукс, встановлена на оптичний диск, або usb носій. Завантажуємось з нашого носія в звичайному режимі, відкриваємо консоль. Якщо ви не пригадуєте на якому розділі у вас стоїть Linux, варто спочатку скористатись командою:
fdisk -l
яка виведе на екран таблицю ваших розділів. Щось приблизно наступного змісту:
/dev/sda1 29 8369 66999082+ 83 Linux
/dev/sda2 * 8370 13995 45190845 7 HPFS/NTFS
/dev/sda3 13996 14593 4803435 5 Extended

Бачимо, що наша Linux стоїть у розділі /dev/sda1

Дальше можемо виконувати наступні команди (звертайте увагу на якому розділі у вас Linux його і підставляєте замість sda1)
mount /dev/sda1 /mnt
mount --bind /dev /mnt/dev
mount --bind /dev/pts /mnt/dev/pts
mount --bind /proc /mnt/proc
mount --bind /sys /mnt/sys
chroot /mnt
grub-install /dev/sda
update-grub
exit
umount /mnt/dev/pts
umount /mnt/dev
umount /mnt/proc
umount /mnt/sys
umount /mnt

Усе! Перезавантажуємось і спостерігаємо знайоме меню вибору ОС. Якщо раптом пункт з Windows в ньому відсутній (що дуже малоймовірно), виконуєм в консолі під root-ом ще одну команду:
os-prober
update-grub

має допомогти. Успіхів вам! ;)

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментувати

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.