CMS (системи керування контентом)

CMS (система керування контентом)

CMS (системи керування контентом)І так, CMS (система управління контентом сайту) - це інструментарій призначений для зручного наповнення і подальшого управління вмістом (контентом) сайту. Як правило, усі CMS включають в себе можливість керування шоблоном сайту, тобто тим, як в кінцевому результаті виглядатиме ваш сайт. Для популярних CMS існує безліч готових шаблонів і крім того, є можливість створювати власні, індивідуальні шаблони сайтів.
Отож розглянемо детально особливості сучасних CMS.
Звісно, за основним критерієм можна поділити CMS на платні і безкоштовні, з відкритим вихідним кодом. Оскільки на сьогоднішній день є достатньо пропозицій безкоштовних CMS, платні аналоги ми розглядати не будем.
За спеціалізацією системи управління контентом можна розділити на універсальні (Joomla, Drupal, TYPO3) і спеціалізовані (phpBB, CPG, ClipBucket), для форумів, фото- та відео-галерей, блогів, wiki-довідників та ін.
Використання системи керування контентом дають наступні переваги:
- шаблони відображення автоматично застосовуються до нового або існуючого контенту
- простота редагування контенту завдяки візуальним редакторам. Від користувача не вимагається знання мов програмування та розмітки HTML
- гнучке розширення можливостей за рахунок встановлення додаткових модулів і плагінів
- візуалізація вмісту, завдяки якому користувач може побачити створений контент, ще до відправки його на сайт (попередній перегляд)
- автоматичне оновлення та слідування веб стандартам
- зручне керування уже існуючим вмістом (контентом)
- єдина категоризація всіх видів вмісту (таксономія)
- управління користувачами з різним рівнем доступу
Як правило функціонування CMS реалізовано на основі бази даних MySQL, або іншої, а вихідний код ядра написаний на популярних мовах програмування (PHP, Perl, Java, ASP.NET, Python).
Серед найбільш популярних CMS можна відмітити наступні:
Joomla - найбільш популярна система управління контентом. Область застосування цієї CMS коливається від простих сайтів-візиток і до складних корпоративних проектів. Особливістю Jooml-и можна відмітити мінімальний набір інсталяційного пакету, а усі необхідні компоненти можна доставляти в процесі необхідності. Joomla володіє значною функціональністю, яку можна розширювати за рахунок додаткових розширень (компонентів, модулів, плаганів), в тому числі створених власноручно. Також слід відмітити зручне адміністрування системи, широкі можливості керування доступом, велику кількість html-шаблонів для Joomla, можливість інтеграції з іншими CMS (форумами, галереями).
WordPress - досить популярна система керування контентом, особливо в сфері створення блогів. Однак можливості цієї CMS дозволяють створювати і складніші інтернет-ресурси, портали новин і навіть інтернет-магазини. Плюсом WordPress є простота установки і налаштування, а також можливість швидко і зручно публікувати матеріали (в тому числі і віддалено) навіть авторам, які не володіють мовою html-розмітки. Інтегрована система "тем" і плагінів дозволяє досить просто змінювати дизайн і функціональні можливості сайту.
Drupal - досить складна CMS, однак і можливості її теж дуже широкі. Застосовується в проектах від простих сайтів-візиток і блогів, до складних порталів, інформаційних архівів, сайтів новин, форумів. Фактично можливості Drupal нічим не обмежуються в сучасних вимогах ринку web-індустрії. Однак слід памятати, що Drupal є системою для побудови саме професійних проектів і інколи при створенні простих сайтів варто використовувати простішу альтернативу.
TYPO3 - ще одна CMS з досить широкими можливостями. Особливістю TYPO3 є представлення структури сайту у вигляді дерева сторінок. Для побудови шаблонів використовується спеціальна конфігураційна мова розмітки - TypoScript. Одним із важливих плюсів, є можливість використання однієї інсталяції CMS для управління багатьма сайтами, з представленням контенту в єдиній структурі дерева сторінок. Спектр застосування цієї системи керування контентом також досить широкий - від простих сайтів, до складних проектів.
Textpattern - досить хороша CMS, яка однак маловідома серед широких кіл веб-розробників. Область застосування textpattern-а від блогів і простих сайтів, до досить складних ресурсів новин і корпоративних сайтів. Використання textpattern-ом своїх власних "тегів" для створення шаблонів, дозволяє зручно конфігурувати їх і ефективно використовувати фрагменти коду, що повторяються. В цю CMS вбудовано конвертор Textile, що дозволяє користувачам робити розмітку тексту без вивчення html. Базові шаблони сторінок створені у відповідності до стандартів W3C. Є можливість редагувати CSS-шаблони сторінок. На базі однієї інсталяції textpattern можна керувати багатьма сайтами.
Отака от загальна інформація про поняття CMS. А про деякі конкретні системи управління контентом ми поговиримо окремо, більш детально.

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

  • Avatar Neo

    А я мабуть таки віддам перевагу WordPress. Як для початківця — вона простіша

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.